Týden hokeje v Náchodě

30.09.2019 | Michal Kubeček

V neděli dne 29. 9. 2019 se od 10 hodin na zimním stadionu v Náchodě uskutečnila náborová akce Českého hokeje „Pojď hrát hokej“ v rámci akce Týden hokeje. Příprava na tuto akci začala propagací v základních a mateřských školách, výlepem plakátů na nástěnkách a propagací v médiích.

Akce v Náchodě přivedla na zimní stadion více jak 40 dětí v doprovodu svých rodičů a sourozenců. Děti měly příležitost se nejprve trochu rozhýbat mimo led na připravené překážkové dráze a s tenisákem se proběhnout kolem kuželů a vystřelit si na hokejovou branku. Rodiče měli možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj jejich dětí.

V rámci celého programu proběhlo zaregistrování 22 dětí do projektu „Pojď hrát hokej“. Dětem byla zapůjčena potřebná hokejová výstroj pro bezpečné bruslení na ledě a s pomocí rodičů a trenérů HC Náchod byly děti ustrojeny a uvedeny na ledovou plochu, kde proběhl připravený program na ledě a to formou soutěží a her. Veškeré aktivity na ledě organizovalo 8 trenérů a několik pomocníků z řad hráčů mládežnických kategorií, kteří se po celou dobu věnovali více jak 40 dětem a na konci akce proběhlo společné fotografování. Na ledě též proběhla ukázka tréninku minihokeje mladých hráčů HC Náchod. V rámci akce proběhla i prezentace ledního hokeje a podpory ze strany Českého hokeje. O příjemnou atmosféru se dále na zimním stadionu staralo dalších 8 dobrovolníků z řad členů HC Náchod, kteří pomáhali při registraci, mixování hudby, zapůjčení potřebné výzbroje a předávání drobných dárků pro nejmenší děti. Kromě zážitku z bruslení a ledního hokeje si každé dítě navíc s sebou domů odneslo hodnotný dárek v podobě reprezentačního dresu a věříme, že celá akce oslovila účastníky a že se s nimi budeme dále setkávat ve školičce bruslení na našem zimním stadionu.

Muži | Středa 16.10.2019, 18:00

Muži | Neděle 20.10.2019, 17:00