V okresním derby s Hronovem se radovali zaslouženě domácí hráči Náchoda

Domácí byli častou vylučováni, jednou je ztrestal i Ježík

4. kolo | Středa 17.10.2018, 18:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Wikov Hronov

4:2

2 : 0, 2 : 1, 0 : 1

Branky a nahrávky : Pánek (Kodym), Škoda (Plíhal), Chaloupka (Matouš, Komárek), Havrda (Matouš), střely 28 : 34, zásahy : 32 : 23, vyloučení : 10 : 5, navíc Petr (Hronov) 10 min. OT, využití : 0 : 2, oslabení : 1 : 0, rozhodčí : Veinfurter - Karous, Všetečka

Diváci: 150

HC Náchod: Kouba, (Bláha) - Verner, Pánek, Plíhal, Chaloupka, Veselý - Havrda, Kodym, Macháň, Oppelt, Matouš, Škoda, Vondřejc, Komárek, Maršík

HC Wikov Hronov:

HC Náchod - HC Náchod  4 : 2 (2 : 0, 2 . 1, 0 : 1)

V brance domácích byl znovu mladík Kouba, útoky nastupovali ve stejném složení jako ve 3. třetině v zápase v Nové Pace. V 1. formaci hrál Havrda, ve druhé zkušený Oppelt, chyběl obránce Srba. V brance Hronova dostal přednost před velezkušeným Navrátilem Mahdal.
Do zápasu vstoupili aktivně hosté, jejich rány nemohli Koubu vyvézt z poklidu. Gólovou radost pro Náchod zařídil po nahrávce Kodyma v 8. min. přesnou ranou nad pravé Mahdalovo rameno Pánek - 1 : 0. V závěru třetiny v 18. min. tvrdě a přesně vypálil od modré Plíhal, Mahdal kotouč vyrazil kotouč před Škodu a ten si již věděl se zakončením rady - 2 : 0.

V úvodu 22. min. byl vyloučen Chaloupka a Ježík dělovkou od modré vsítil kontaktní gól Hronova - 2 : 1. V téže min. obdržel trest 2 + 10 min. OT Petr za zásah do oblasti hlavy a krku. V čase 27 : 58 střílel po Komárkově vysunutí Matouš pouze do tyče, chaloupka již byl přesnější v zakončení a Náchod vedl znovu o dvě branky - 3 : 1. V polovině utkání byl vyloučen Veselý, ve 31. min. ve vlastním oslabení po náhře Matouše stanovil třetinové skóre Havrda - 4 : 1.

Do třetí třetiny provedli domácí trenéři změnu v sestavě, když prohodili centry Matouše s Komárkem. Skóre se v t´to části hry měnilo již pouze jednou47. min. a to při vyloučení Škody za hráčskou lavici za chybné střídání, to se trefil z brankoviště Petr - 4 : 2.  Po závěrečném hvizdu se mohli domácí hráči společně radovat se svými fans ze zaslouženého vítězství.
Další těžké utkání čeká hokejisty Náchoda v neděli 21.10. od 17 : 00 hodin na ledě Třebechovic p/O. proti domácí SK.

Pavel KODYM - trenér mužstva : "Pro nás super tři body, celé utkání jsme byli nedisciplinovaní, hodně vyloučených hráčů, čímž se soupeř dostával jednoduše do hry. Opět skvělý výkon Koubiče a kluků co chodili na oslabení, kde zblokovali spoustu střel. Na druhou stranu deset bodů z dvanácti je dobrý vstup do soutěže."