13. kolo | Středa 21.11.2018, 18:00 | ZS Opočno

HC Baroni Opočno - HC Náchod

2:4

1 : 1, 1 : 3, 0 : 0

Branky a asistence : Macháň (Šimoníček, Vondřejc), Havrda, Šimoníček (Macháň), Matouš (Plíhal), střely : 29 : 31, zásahy : 26 : 29, vyloučení : 4 : 8, využití : 1 : 0, rozhodčí : Machač - Kittner, Martinek

Diváci: 200

HC Baroni Opočno:

HC Náchod: Bláha, (Lelek) - Verner, Pánek, Plíhal, Chaloupka, Srba, Veselý - Škoda, Šimoníček, Macháň, Maršík, Matouš, Havrda, Vondřejc, Komárek, Oppelt

HC Opočno - HC Náchod  2 : 4 (1 : 1, 1 : 3, 0 : 0)

Vlastnímu zápasu předcházelo slavnostní předání nové rolby. Domácí v brance měli mladíčka Sajdla T., hráli zkušení Jakl, Slezák, Škrabal. Náchodští postavili mezi tři tyče zkušeného Bláhu, který loni působil v týmu "Baronů", z lavičky ho jistil Lelek, hrál již Srba a po delší době i Vondřejc, chyběl hrající trenér Kodym.
V první třetině hned ve 3. min. se gólově prosadil kapitán Macháň po nahrávkách Šimoníčka a Vondřejce - 0 : 1. V úvodu 5. min. byl vyloučen Vondřejc a na konci téže min. Jakl od modré propálil nicnevidícího Bláhu a stanovil třetinové skóre na 1 : 1.

Rovněž vstup do střední části hry měl Náchod raketový, Havrda po 1 min. a 22 sek. využil samostatnou akci, kdy na jeho pohotovou ránu zápěstím nenašel Sajdl protizbraň - 1 : 2. V polovině utkání se do úniku při vyloučení Veselého dostal Havrda, ale skóre se tentokrát neměnilo.Jinak tomu bylo ve 35. min. po nekompromisní ráně Šimoníčka po nahrávce Macháně - 1 : 3. Ve 37. min. snížil kapitán Slezák na 2 : 3. Náchodští měli naštěstí rychlou gólovou odpověď z hole Matouše po nahrávce Plíhala v polovině 39. min. - 2 : 4.

Ve třetí třetině již branka nepadla. Nejblíže ke změně stavu byl Škrabal ve 46. min. při vyloučení Veselého, ale jeho nebezpečnou ránu Škrabala dokázal pozorný Bláha usměrnit na tyč. Devět sek. před třetí sirénou Šimoníčkova rána skončila též na tyči domácí svatyně. Po zápase následovala děkovačka náchodských fans.
V dalším utkání se hráči Náchoda představí domácímu publiku v neděli 25.11. od 17 : 00 hodin proti nevyzpytateknému BK Nová Paka, kterému budeme chtít vrátit porážku ze soupeřova ledu v prodloužení.

David VALÁŠEK - asistent trenéra mužstva : "Třech bodů si ceníme, ale pěkná podívaná to dnes v Opočně nebyla. Důležité je výsledkově zvládat i ty zápasykdy se tolik nedaří. Domácím jsme sérií přesilovek pomohli vracet se zpět do zápasu a sami tím ztráceli tempo hry. největší pochvalu dnes zaslouží naši fans, kteří byli po celý zápas hodně slyšet".