Zasloužené vítězství HCN v Trutnově.

30.01.2019 | Jaroslav Krulich

Po úvodní prohrané třetině hráči Náchoda zpřesnili střeleckou mušku a zaslouženě zvítězili

Středa 30.01.2019, 18:00 | ZS Trutnov

HC Trutnov "B" - HC Náchod

2:5

Branky a asistence : Matouš /Maršík), Oppelt (Vondřejc), Matouš (Plíhal), Leeder (Veselý), Verner (Kodym, Havrda), střely : 38 : 41, zásahy : 35 : 36, vyloučení : 2 + TS : 2, bez využití, rozhodčí : Veinfurter - Bednář, Horyna

Diváci: 99

HC Trutnov "B":

HC Náchod: Kouba, (Lelek) - Plíhal, Komárek, Matějka, Pánek, Verner, Veselý - Maršík, Matouš, Leeder, Havrda, Kodym, Šimoníček, Vondřejc,

HC BAK Trutnov B - HC Náchod  2 : 5 (2 : 0, 0 :: 3, 0 : 2)

Domící nastoupili v brance s mladíkem Pluháčkem, bez hráčů širšího kádru A týmu, se zkušenými Synkem a Javůrkem s mladými puškami. Náchodští nabuzeni nedělní výhrou nad Novým Bydžovem měli v brance opět Koubu, nehrál Chaloupka ani kapitán Macháň, v sestavě už opět s Oppeltem a Šimoníčkem a mladíkem Matějkou v obraně spolu s Komárkem.
Náchodští měli po šanci Oppelta a faulu L. Junka již ve 27. sek. možnost trestného střílení, které sám faulovaný neproměnil. Prakticky celou první třetinu měl Náchod znatelnou herní převahu, kterou nedokázal korunovat góly. V závěru třetiny na to dvakrát doplatil, nejprve v polovině 17. min. překonal Koubu zkušený Javůrek - 1 : 0 a ve 20. min. mladík Červíček upravil na třetinových 2 : 0 pro trutnovskou zálohu.

Ve 23. min. se konečně mohla zásluhou Matouše po ideální náhře Maršíka radovat hostující hráčská lavice - 2 : 1. Zaslouženého vyrovnání se hosté dočkali Ve 36. min. po parádní stahovačce Oppelta po nahrávce Vondřejce - 2 : 2. Ve 39. min. přišla paráda Matouše po kolmici Plíhala a po dvou třetinách se šlo do kabin za stavu 2 : 3.

Ve třetím dějství se ve 44. min. střelecky prosadil Leeder po přihrávce Maršíka - 2 : 4. V čase 47 : 30 se trefil ještě Verner, kterému asistovali Kodym s Havrdou - 2 : 5. V polovině 59. min. mohl ještě skóre navýšit zastupující kapitán Havrda, jeho rána zvonila pouze na tyči branky Pluháčka.
Další zápas čeká borce HCN až za týden ve středu 6.2. od 18  00 hodin v Jaroměří v dalším okresním derby proti místnímu HC, rozhodně bude k vidění zajímavá hokejová podívaná.

Pavel KODYM - trenér mužstva : "Proti bruslivému, dobře organizovanému soupeři jsme měli špatný vstup do zápasu. Postupně jsme se oklepali a nakonec otočili výsledek. Super, že nás přijeli podpořit naši fanoušci."