Zavřeli jsme si semifinálovou bránu, v neděli se rozhodne v Náchodě!

20.02.2019 | Jaroslav Krulich

Dohnali jsme dvoubrankové manko, padli jsme v prodloužení!

2. kolo | Středa 20.02.2019, 18:00 | ZS Trutnov

HC Trutnov "B" - HC Náchod

4:3 pp

2 : 0, 0 : 1, 1 : 2 - 1 : 0

Branky a asistence : Škoda (Oppelt), Šimoníček (Matouš), Šimoníček (Maršík, Matouš), střely : 41 : 26, zásahy : 22 : 37, vyloučení : 2 : 5, navíc Krsek (Trutnov) 10 min . OT, využití : 2 : 0, rozhodčí : Pahulák - Horák, Pechánek

HC Trutnov "B":

HC Náchod: Kouba, (Bláha) - Plíhal, Chaloupka, Verner, Komárek, Veselý, Komárek - Maršík, Matouš, Šimoníček, Havrda, Kodym, Macháň, Vondřejc, Škoda, Oppelt

HC BAK Trutnov B - HC Náchod  4 : 3 pp (2 : 0, 0 : 1, 1 : 2 - 1 : 0) stav série : 1 : 1

Po nedělní střelecké destrukci zálohy Trutnova v úvodním zápase čtvrtfinálové série se nedalo čekat, že bude k vidění podobná kanonáda. Náchodští se čtvrtfinálovým matchballem v zádech nastoupili prakticky v totožné sestavě jako v neděli, jedinou změnou byl návrat Veselého na post Srby. Domácí měli od začátku v brance znovu zkušeného Škopa a nedělní soupisku doplnili o juniora Červíčka a zkušenějšího Vacka.
Zápas pro hosty nezačal vůbec dobře, neboť již po 21 sek. byl v souladu s pravidly vyloučen za zdržování hry vyhození kotouče Chaloupka. Bohužel již po 20 sek. byl náchodský bek zásluhou mladíka Krska zpět ve hře - 1 : 0. Další důležitý moment přišel v půli 13. min. kdy byl znovu vyloučen Chaloupka za vysokou hůl a i tentokrát hostující zadák nevydržel na trestné lavici až do vypršení svého trestu. Po 32 sek. se o to přičinil Š. Junek - 2 : 0.

Vstup do druhého dějství vyšel náchodským borcům podstatně lépe. V čase 22 : 34 vstřelil po nahrávce Oppelta Škoda z levé strany kontaktní branku - 2 : 1. Půl min. před polovinou zápasu měl výbornou možnost k vyrovnání Šimoníček, po sólovém úniku již téměř přelstil Škopa, ale kotouč již za jeho záda usměrnit nedokázal. Další možnost na srovnání jednobrankového pasíva měl Vondřejc 40 sek. před druhou přestávkou, kdy jeho rána minula jen o pověstné cm levou tyč trutnovské branky.

Náchodští do třetí třetiny vstupovali s jasným cílem - otočit průůběh zápasu a otevřít semifinálovou bránu. Hosté dlouho ne a ne vyrovnat. Až přišla 53. min. Matouš střílel, Škop jeho ránu neudržel a Šimoníček byl ve správnou dobu na správném místě a bylo srovnáno - 2 : 2. Hosté měli našlápnuto ke kýženému obratu. Stačila však v 54. min. chyba v rozehrávce a ponechání dostatku prostoru zkušenému Smékalovi, aby se gólové misky vah překlopily znovu na stranu trutnovských draků - 3 : 2. Alespoň srovnání v normální hrací době se podařilo Šimoníčkovi po náhře Matouše Maršíkovi, který trefil pouze břevno Škopovy klece, náchodský forward byl opět tam, kde měl být - 3 : 3. Dvě a půl min. před koncem třetího dějství přišla ještě pro hosty komplikace v podobě nedovoleného zákroku Veselého. V půli 59. min. byl odměněn 10 min. OT za nesportovní chování Krsek. V oslabení se vytáhl mezi třemi tyčemi Kouba a poslal zápas do prodloužení.

O prodloužení série se postaral v čase 60 : 54 Křížek, když se od jeho nohy šťastně pro domácí odrazila Koubou vyražená střela M. Špetly od modré, což značí, že se rozhodne na náchodském ledě. Porážka mrzí o to více, že jsme nedokázali využít skvělou hlasovou podporu našich fans, kteří vážili cestu do Trutnova.
Rozhodující bitva s trutnovskou zálohou vypukne v neděli 24.2. od 17 : 00 hodin v Tichém dole, určitě budeme opět potřebovat diváckou podporu a společně nasměrujeme kormidlo do semifinále KLM! HCN olé...

Pavel KODYM - trenér mužstva : "Od začátku jsme se nemohli dostat do tempa, domácí nás předčili ve všech herních činnostech a zaslouženě vyhráli."

Muži | Neděle 10.03.2019
HC Náchod - Nový Bydžov