Odvrátili jsme i druhý matchball,semifinále rozhodne 5.zápas v Bydžově!

10.03.2019 | Jaroslav Krulich

Náchodští využili úctyhodných 6 přesilovek!

Neděle 10.03.2019 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Stadion Nový Bydžov

Branky a asistence : Macháň (Pánek, Kodym), Macháň (Havrda, Pánek), Škoda (Vondřejc), Pánek (Macháň), Šimoníček (Škoda, Verner), Kodym (Pánek), Šimoníček (Matouš), Vondřejc (Matouš), Matouš (Šimoníček), Pánek (Plíhal, Kodym), Kodym (Komárek), střely : 32 : 45, zásahy : 40 : 21, vyloučení 6 : 9, navíc Oppelt (Náchod) 10 min. OT + OK, rozhodčí : Venfurter, Petr - Gančarčík, Smola

HC Náchod: Kouba, (Lelek) - Plíhal, Chaloupka, Verner (do 48.), Pánek, Srba, Komárek - Maršík, Matouš, Havrda, Kodym, Macháň, Vondřejc, Škoda, Oppelt (40. Leeder)

HC Stadion Nový Bydžov:

HC Náchod - Stadion Nový Bydžov  11 : 5 (3 : 1, 4 : 1, 4 : 3) stav série : 2 : 2

Po středečním vítězství na hřišti Bydžova museli domácí nutně zvítězit, aby se série vrátila k rozhodujícímu pátému utkání zpět na led soupeře. V sestavě došlo k minimálním změnám, v brance nic nového pod sluncem - Kouba, po jednozápasové odmlce hráli forwardi Oppelt s Havrdou. Hosté opět začali zápas v brance s D. Kozákem.
Náchod začal aktivně, z čehož rezultoval v čase 2 : 00 nedovolený zákrok D. Jebavého. O min. a 5 sek. Kodym našel na modré Pánka, který vypálil a kapitán Macháň tečoval ránu mimo dosah D. Kozáka - 1 : 0. V čase 13 : 45 vyrovnal Černý - 1 : 1. V 16. min. vrátil Macháň po Havrdově a Pánkově asistenci vedení - 2 : 1. Důležitý moment přišel 8 sek. před první přestávkou, kdy Vondřejc našel před brankou nekrytého Škodu - 3 : 1.

Do druhé třetiny soupeř do branky poslal M. Veselého, jeho kouzlo odčaroval po min. a třičtvrtě Pánek po náhře Macháně - 4 : 1. Ve 27. min. snižoval D. Jebavý na 5 : 2. V polovině 37. min. se trefil Šimoníček po asistenci Škody a Vernera - 5 : 2. Ve 36. min. Kodym po spolupráci s Pánkem potrestal nedovolený zákrok kapitána Štěpána - 6 : 2. Na třetinových 7 : 2 upravil šimoníček po náhře Matouše 1 sek. před naplněním 37. min.. V půli 38. min. byl za vražení vyloučen Oppelt, navíc obdržel 10 min. OT a za nesportovní chvání vyfasoval ještě jeden 10 min. OT, čímž pro něho zápas předčasně skončil.

Ve 3. třetině Oppelta nahradil Leeder a padlo ještě 7 branek! Nejprve Vondřejc po nahrávce Matouše v půli 44. min. potrestal gólově faul Doskočila - 8 : 2. V úvodu 48. min. Matouš gólově po pasu Šimoníčka proměnil sólový únik - 9 : 2. Ve 49. min. snížil Postolka na 9 : 3. V půli téže min. se prosadil při vyloučení Hejny Pánek, jemuž asistovali Plíhal s Kodymem - 10 : 3. V půli 52. min. Kodym po náhře Komárka využil přesilovku po nedovoleném zákroku Hladíka - 11 : 3. V závěru hosté skóre pouze jen kosmeticky upravili. V půli 57. min. snižoval Štěpán na 11 : 4. V čase 59 : 30 zkušený Nedbal se štěstím překonal výborného Koubu a stanovil konečné skóre na 11 : 5 pro domácí náchodské borce. To značí, že domácím se podařilo srovnat semifinálovou sérii na 2 : 2.
O vítězi semifinále se tak rozhodne ve středu 13.3. od 18 : 00 hodin na ledě Nového Bydžova, snad nějaký střelecký prach Náchodským ještě zbyl.

Pavel KODYM - trenér mužstva : "Další těžké utkání, nyslím si, že jsme od začátku byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli, uvidíme jak to dopadne ve středu.

Muži | Neděle 10.03.2019
HC Náchod - Nový Bydžov