Finálový sen se rozplynul!!!

13.03.2019 | Jaroslav Krulich

Nnepadalo nám to tam, 3 x zvonila tyč Kozákovy klece!

Středa 13.03.2019 | ZS Nový Bydžov

HC Stadion Nový Bydžov - HC Náchod

Branky a asistence : Havrda, Kodym (Macháň), střely : 40 : 25, zásahy : 20 : 33, vyloučení : 5 : 9, využití : 2 : 1, rozhodčí : Lučan, Petr - Bednář, Všetečka

HC Stadion Nový Bydžov:

HC Náchod: Kouba, (Lelek) - Plíhal, Chaloupka, Srba, Pánek, Komárek - Maršík, Matouš, Šimoníček, Havrda, Kodym, Macháň, Vondřejc, Škoda, Leeder

Stadion Nový Bydžov - HC Náchod  6 : 2 (1 : 0, 3 : 2, 2 : 0) stav série : 3 : 2

Před rozhodujícím pátým semifinálovým utkáním na novobydžovském ledě byly rozdány karty celkem jasně. Po nedělním přesvědčívém vítězství v Náchodě a dorovnání této série z 0 : 2 na 2 : 2, měl mít relativně psychickou výhodu Náchod, zvláště když Bydžovu v neděli nevyšla brankářská loterie a domácí soupeře zdolali proměněním 6 přesilovek! Pro domácí hrála bouřlivá podpora vlastního publika a ofenzívní síla. Náchod se musel obejít bez zkušeného beka Vernara a nuceně absentujícího zkušeného forwarda Oppelta. Domácí do branky poslali dle očekávání D. Kozáka, který neměl na hráčské lavici náhradu!
Hosté začali ve velkém stylu šance Škody ze 4. min. brankou neskončila, jeho rána prolétla těsně vedle pravé "šibenice". V 7. min. šance Matouše volala po gólu, kotouč minul snad o mm. Přesně v čase 11 : 00 již hostující střídačka vybuchla nadšením, když Matouš po rychlé akci Maršíka a Šimoníčka dostal kotouč do sítě, jenže k údivu všech branka pro domnělou vysokou hůl uznána nebyla! Hostující centr zasáhl kotouč zřejmě hrudí. Stačla chvilka nekoncentrovanovanosti a domácí zaváhání v obraně Náchoda trestali Chárou, který z pravé strany objel Koubovu klec a zasunul kotouč do branky - 1 : 0. Tentokrát se psal scénář utkání odlišně než tomu bylo ve všech čtyřech předchozích střetnutích - vždy doposud vstřelil úvodní branku Náchod!

Vstup do druhé třetiny byl pro hosty krutý, při trestu Pánka se na konci 22. min. rána Zmítka od modré odrazila od hrazení přímo ke zkušenému Kubištovi, pro kterého nebyl žádný problém dopravit kotouč do sítě - 2 : 0 pro Bydžov. Po necelé půl min. vlil sílu do žil kontaktní trefou Havrda - 2 : 1. Ve 26. min. byl rozdíl skóre zásluhou bleskové útočné akce Postolky a teče Černého opět dvoubrankový - 3 : 1. V polovině utkání při probíhajícím trestu Černého rána Matouše skončila na tyči! Na konci 33. min. přišel nedovolený zákrok Kulhánka. Když časomíra ukazovala čas 34 : 15, podařilo se Kodymovi po nahrávce kapitána Macháně snížit na 3 : 2. Pak se domácím podařilo ve 34. min. dopravit po nepřehledné situaci kotouč Chárovi s Hejnou za Koubu, branka byla následně k nevoli domácích odvolána, protože byla docílena po offsidové situaci a navíc po ataku na muže s maskou v brankovišti. Bohužel regulérní radost domácích přišla ve 37. min. po ráně z mezikruží přešťastného střelce M. Kozáka - 4 : 2. Ve 40. min. za Koubou po jedovce Malého zvonilo břevno.

Do třetí třetiny vstupovali Náchodští se snahou alespoň skóre srovnat. Naplnění tohoto cíle se hosté mohli dočkat v půli tohoto dějství, když nejprvev čase 49 : 40 zvonila rána Havrdy na Kozákovu svatyni a v době kdy ukazatel skóre a času ukazoval hodnotu 50 : 18 rána Pánka od modré skončila obdobně! Těžko odhadnout, jakým směrem by se zápas ubíral, kdyby oba černé projektily skončily za překonaným Kozákem!?!?!? Jenže se na KDYBY nehraje a na ledě se hra odvíjela podle jiného scénáře. Na konci 52. min. byl zákrok Plíhala posouzen jako faulový a po uplynutí 4 sek. z následující min. útočný výpad D. Jebavého gólově zúročil Hlaváček - 5 : 2. Hosté se snažili ještě o malý, v této herní fázi v pokročilém časovém úseku již spíše velký hokejový zázrak! Definitivní podobu skóre stanovil v 57. min. Kubišta ranou z levé strany podél Kouby - 6 : 2. Nedá se nic dělat brány finále pro nás zůstaly uzavřeny a finále s týmem z Nové Paky si zahraje náš semifinálový přemožitel celek Nového Bydžova.

Pavel KODYM - trenér mužstva : "Dneska jsme podali dobrý výkon, vypracovali jsme si dost šancí, ale bohužel koncovka nám nevycházela podle představ. Naopak jsme inkasovali laciné branky. Gratulujeme Bydžovu k postupu do finále. A děkujeme našim skvělým fanouškům za podporu."

# hráči v poli P G A B + - +/- TM
10 Havrda Filip U 1 0 1 0 0 0 0
4 Chaloupka Petr O 0 0 0 0 0 0 0
13 Kodym Pavel U 1 0 1 0 0 0 0