Zasloužené vítězství v Chrudimi

26.09.2019 | Jaroslav Krulich

Soupeř bruslil a my hráli účelný hokej!

4. kolo | Středa 25.09.2019 | ZS Chrudim

HC Chrudim - HC Náchod

Branky a asistence : Řezníček (Vaňát), Škoda (Rojšl, Plíhal), Vaňát /Chaloupka), Vaňát (Prouza), Řezníček, Prouza (Řezníček), střely : 41 : 31, zásahy : 35 : 26, vyloučení : 2 : 3, využití : 1 : 1, rozhodčí : Čížek - Kolář, Pošvář

HC Chrudim:

HC Náchod: Kouba, (Lelek) - Plíhal, Chaloupka, Verner, Podzimek - Vondřejc, Škoda, Havrda, Vaňát, Řezníček, Prouza, Rojšl

HC Chrudim - HC Náchod  5 : 6 (2 : 1, 2 : 4, 1 : 1)

Před tímto utkáním musel trenér Pahulák improvizovat sestavu. V brance byl zkušený Kouba, v obraně hráli čtyři beci a hrálo se na dva útoky plus ještě alternující kapitán Rojšl. Domácí měli v brance zkušeného Amenta, v útoku hrál náchodský odchovanec Karásek.
Domácí od počátku začali předvádět bruslařskou show. V polovině 8. min. Verner ve snaze o vyhození kotouče z obranného pásma přesně našel hůl Davida Cvrčka, který ranou švihem nedal Koubovi žádnou šanci zasáhnout - 1 : 0. Na konci 14. min. zvyšoval Novotný na 2 : 0 pro domácí. V půli 17. min. byl na počátku gólové akce Vaňát a na konci skóroval Řezníček - 2 : 1.

Ve druhé třetině po skončení trestu Plíhala tento bek na konci 23. min. našel Rojšla, který asistoval Škodovi a bylo vyrovnáno - 2 : 2. V úvodu 27. min. opět zásluhou Dobiáše Chrudim vedla - 3 : 2. Ve 33. min. srovnal po Chaloupkově asistenci mladík Vaňát - 3 : 3. Ve 34. min. juniorské duo Prouza Vaňát provedlo útočný výpad a druhý jmenovaný překonal druhého brankáře domácích Dominika Cvrčka - 3 : 4. Ve 38. min. J. Polák potrestal vyloučení Vernera a srovnal na gólový poměr na 4 : 4. To se nelíbilo Řezníčkovi, který v čase 39 : 17 stanovil třetinové skóre - 4 . 5.

Ve třetím dějství se nejprve podařilo vyrovnat v 55. min. Štěpánkovi - 5 : 5. Náchodští si svou gólovou odpověď schovali do 59. min., kdy Řezníček přešel přes tři hráče soupeře, nacpal se před Cvrčka, kotouč do branky nedostal, to se povedl až dravému Prouzovi, který z brankoviště překonal domácího brankáře - 5 : 6.
V neděli 29.9. od 17 : 00 hodin čeká Náchodské ještě poslední přípravné utkání v Trutnově s HC BAK B.

Michal PAHULÁK - trenér mužstva : "K utkání jsme nastupovali se dvěma juniory v počtu 11 hráčů v poli. Soupeř od úvodu pilně bruslil, před koncem druhé třetiny se nám podařilo skóre otočit a smazat dvougólové manko z úvodu 1. třetiny. Hráli jsme chytrý hokej proti čtyřem kompletním pěticím domácích. Ve třetí třetině se sice Chrudimi podařilo stav srovnat, poslední gólová radost patřila konci zápasu nám. Dařilo se nám plnit stanovenou taktiku, myslím si, že jsme po zásluze zvítězili"

Muži | Středa 16.10.2019, 18:00

Muži | Neděle 20.10.2019, 17:00