V okresním derby se radovali Náchodští

09.10.2019 | Jaroslav Krulich

Opět jsme neproměnili řadu šancí!

3. kolo | Středa 09.10.2019, 18:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Wikov Hronov

Branky a sistence : Havrda (Pánek), Řezníček (Prouza), Vaňát (Prouza, Řezníček), Vaňát (Řezníček), Škoda, střely : 35 : 35, zásahy : 31 : 28, vyloučení : 6 : 4, bez využití, oslabení : 0 : 1, rozhodčí : Maštalíř - Brož, Horyna

HC Náchod: Kouba, (Bláha) - Chaloupka, Pánek, Verner, Můuller, Plíhal, Podzimek - Havrda, Oppelt, Macháň, Vaňát, Prouza, Řezníček, Rojšl (40. Hubáček), Škoda (40. Šimoníček), Vondřejc (40. Škoda), Hubáček, Šimoníček, Chlup

HC Wikov Hronov:

HC Náchod - HC Wikov Hronov  5 : 4 (1 : 2, 1 : 1, 3 : 1)

V tradičním okresním derby domácí nastoupili v brance s Koubou, v obraně hrál Podzimek, který vloni olékal dres Ochotníků a v útoku se představili dvě nové akvizice Hubáček a Chlup. Hosté měli v brance Ševců a v útoku hráli Maršík s Matoušem, kteří loni oblékali náchodský dres, poprvé se představili Hašek a Škvrně.
Již ve 44. sek. vužil Pánkův pas Havrda a zápěstím rozvlnil síť za Ševců - 1 : 0. V půli 5. min. exnáchodský Maršík využil chybu v rozehrávce a vyrovnal 1 : 1. Ve 13. min. byl vyloučen Hašek a v čase 13 : 10 Matouš využil chybu Kouby při rozehrávce za brankou a zasunul kotouč do opuštěná klece - 1 : 2. V téže přesilovce měl soupeř ještě jednu šanci.

Ve druhé třetině ve 30. min. měl při vyloučení Řezníčka vyrovnání na holi Škoda, Ševců byl na místě. V polovině 36. min. gólově zakončil akci 1. útočné formace Ochotníků Hylena - 1 : 3. Na konci téže min. Prouza nahrál Řezníčkovi a ten vsítil kontaktní branku - 2 : 3.

Ve třetí třetině domácí zaveleli do ofenzívy. Ve 43. min. Vaňát využil spolupráce s Prouzou a Řezníčkem - 3 : 3. Přesně o deset a půl min. později dravý výpad Prouzy gólově zakočil opět Vaňát - 4 : 3. Další gólový políček uštědřil soupeři v úvodu 56. min. zkušený Škoda, který využil zaváhání Hronova ve své obranné třetině a povytáhl si Ševců a tentokrát s přehledem skóroval - 5 : 3. Hosté ještě stačili vstřelit gól naděje po 33 sek. Hylenou, jehož ránu si srazil Kouba nešťastně za svá záda - 5 : 4. V závěru hosté záhli při vyloučení Řezníčka ke hře bez brankáře. Domácí si výhru pohlídali. Pak již přišla na řadu oslava vydřeného vítězství se svými věrnými fans. Klobouk dolů před domácími borci, kteří z nepříznivých 1 : 3 otočili na 5 : 3.
V neděli 13.10. od 17 : 00 hodin čeká na hráče Náchoda další zápas v Trutnově s HC Trutnov B, Náchodští nabuzeni vítězstvím s Ochotníky budou chtít dále plout na vítězné vlně!

Michal PAHULÁK - trenér mužstva : "Z první rány jsme získali vedení, pak jsme neproměnili dvě šance a soupeř skóre otočil po našich chybách. V první třetině jsme byli horším týmem. V prostřední třetině jsme hru vyrovnali a v třetí části jsme po korekturách v sestavě zápas otočili a vedení jsme již udrželi."

Muži | Středa 16.10.2019, 18:00

Muži | Neděle 20.10.2019, 17:00