Neporažené Jaroměří připravil v přesilovce Řezníček první porážku v sezóně!

Vyrovnané derby rozhodla přesilovka v závěru utkání.

5. kolo | Středa 16.10.2019, 18:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Jaroměř

3:2

1 : 1, 1 : 0, 1 : 1

Branky a asistence : Vondřejc (Rojšl, Hubáček), Prouza (Vaňát, Pánek), Řezníček (Pánek, Vaňát), střely : 28 : 29, zásahy : 27 : 25, vyloučení : 1 : 2, využití : 1 : 0, rozhodčí : Machač - Vodička, Ivančic

Diváci: 105

HC Náchod: Kouba, (Lelek) - Macháň, Pánek, Verner, Podzimek, Plíhal - Oppelt, Škoda, Havrda, Vaňát, Řezníček,Hubáček, Vondřejc, Rojšl

HC Jaroměř:

HC Náchod - HC Jaroměř  3 : 2 (1 : 1, 1 : 0, 1 : 1)

Domácí nastoupili po týdnu k dalšímu okresnímu derby v brance s Koubou, připraven byl Lelek, kapitán Macháň hrál na postu beka, v útoku již mohl hrát Rojšl. Hosté měli v brance Vacka, v obraně hrál nevyzpytatelný Bujňák, v útoku rychlík Kocián.
Úvodní dějství přineslo dvě branky. Nejprve otevřel skóre v 15. min. Kačerovský - 0 : 1. V polovině 16. min. se Vondřejc nejprve zastřeloval, aby po chvíli vyrovnal po spolupráci s Rojšlem a se zkušeným Hubáčkem - 1 : 1.

Ve druhé třetině mohl vedení ve 30. min. strhnout na domácí stranu Škoda, ale po ideální náhře Oppelta mířil mimo branku Vacka. Ve 35. min. se parádně trefil Prouza po nahrávce Vaňáta a Pánka - 2 : 1. Tento stav trval i po 40 odehraných min..

Třetí fáze hry přinesla vyrovnání v čase 43 : 42, kdy dorážkou Součkovy střely skóroval Háze - 2 : 2. Domácí se nespokojili s jistým bodem a vrhli se do útoku. Na konci 56. min. fauloval Záliš. Když časomíra ukazovala hodnotu 57 : 37 kotouč směřoval od Pánka přes Vaňáta k Řezníčkovi, který se do rány pořádně opřel a strhl vedení a jak se později ukázalo i vítězství na stranu Náchoda - 3 : 2.
V neděli 20.10. od 17 : 00 hodin se Náchodští představí na ledě HC Opočno, mělo by se zadařit a vítězství by nám nemělo uniknout.

Michal PAHULÁK - trenér mužstva : "V úvodu se nám příliš nedařilo, soupeř byl aktivnější a vstřelil úvodní branku. V závěru třetiny jsme hru vyrovnali a rovněž i skóre. Ve druhé třetině se nám podařilo skórovat. Ve třetí třetině jsme na vlažnou hru doplatili vyrovnávací brankou. V závěru se k nám přiklonilo i štěstí, kdy se nám podařilo strhnout v přesilové hře na naši stranu. Bylo to vyrovnané utkání."