Dlouho jsme se nemohli gólově prosadit, ve hře nás držel výborný Bláha

8. kolo | Neděle 27.10.2019, 17:00 | ZS Náchod

HC Náchod - SK Třebechovice pod Orebem

5:2

1 : 1, 1 : 0, 3 : 1

Branky a asistence : Oppelt (Pánek, Havrda), Řezníček (Vaňát), MacháŇ, Macháň (Chaloupka, Havrda), Zeman (Šrenk), střely : 40 : 36, zásahy : 33 : 35, vyloučení : 2 : 4, využití : 2 : 0, rozhodčí : Pecha - Horyna, Brož

Diváci: 102

HC Náchod: Bláha, (Lelek) - Chaloupka, Pánek, Verner, Müller, Plíhal, Podzimek, (Srba) - Oppelt, Macháň, Havrda, Vaňát, Prouza, Řezníček, Vondřejc, Šrenk, Škoda (40. Zeman)

SK Třebechovice pod Orebem:

HC Náchod - SK Třebechovice p/O.  5 : 2 (1 : 1, 1 : 0, 3 : 1)

Domácí nastoupili k tomuto zápasu v brance se zkušeným Bláhou, záda mu kryl Lelek, v obraně hrál opět mladík Müller, v útoku si premiéru v mistrovském utkání odbyl další nadějný junior Šrenk. Hosté měli v brance Lochmana, v poli se představil v omlazeném týmu Menyhárt.
Na počátku zápasu své šance nevyužili Oppelt s Havrdou, a tak se osmělili i hosté. V polovině 11. min. se vytáhl Bláha proti šanci Bartoně. V úvodu 13. min. byl náchodský gólman připraven čelit šanci Šedy. Jakoby domácí toto varování brali na lehkou váhu a v půli 14. min. přišel gólový trest při hře 4 na 4 v podobě branky z hole Beránka - 0 : 1. Z této rány se Náchodští chvíli vzpamatovávali a kýženého vyrovnání se dočkali na začátku 19. min. kdy po nahrávkách Pánka a havrdy se prosadil Oppelt - 1 : 1.

Ve vyrovnané duhé třetině byli nejprve blízko k vedoucí brance hosté, kdy trefili v polovině 32. min. břevno. Z branky se radoval nakonec Náchod, když parádní souhru mladíků přetavil v branku Řezníček, který využil spolupráci s Vaňátem - 2 : 1.

Ve třetí třetině Škody ve třetí útočné formaci nahradil Zeman. Již po 20 sek. po úvodním hvizdu ve 41. min. si faulem pomohl kapitán Kostka. O to, že si celý trest neodsedí se postaral kapitán Macháň, který vstřelil branky v min. 42. - 3 : 1. V 51. min. zaváhání v rozehrávce potrestal kontaktní gólovou trefou Šeda - 3 : 2.Na konci téže min. byl vyloučen Klemenc a o nedobrovolné zkrácení jeho trestu se znovu postaral Macháň, který využil spolupráce s Chaloupkou a Havrdou - 4 : 2. Konečné skóre stanovil v čase 59 : 39 našlápnutý Zeman, kterému narýsoval přesnou nahrávku novic šrenk - 5 : 2.
V další střetnutí se hráči Náchoda představí ve středu 30.10. od 18 : 00 hodin v Novém Městě n/M., kte se v tradičním okresním derby postaví místnímu týmu TJ Spartak. Nečeká nic snadného, budeme se spoléhat i o podporu našich fans!

Michal PAHULÁK - trenér mužstva : "V úvodu zápasu jsme již tradičně neproměnili naše gólové šance, za což nás soupeř potrestal. V závěru třetiny se nám po tlaku podařilo vyrovnat. Ve druhé části hry jsme šli po krásné kombinaci do vedení, i když jsme nebyli lepší. Ve třetí třetině jsme prakticky rozhodli konečně proměněnými přesilovkami. V tomto vyrovnaném utkání jsme byli šťastnějším týmem. Výborný výkon podal brankář Bláha, který nás v těžkých chvílích podpořil svými parádními zákroky."