Hattrick Oppelta v generálce v Trutnově

29.09.2019 | Jaroslav Krulich

V letošní premiéře se v dobrém světle předvedl Bláha

5. kolo | Neděle 29.09.2019 | ZS Trutnov

HC Trutnov "B" - HC Náchod

2 : 2, 1 .:4, 2 . 2

Branky a asstence : Oppelt (Chaloupka), Řezníček (Podzimek, Zeman), Řezníček (Plíhal), Srba (Vondřejc), Pánek, Oppelt (Macháň, Podzimek), Oppelt (Macháň, Pánek), Srba (Verner, Zeman), střely : 32 : 35, zásahy : 24 : 27, vyloučení : 3 : 3, navíc Tatar Jan (Trutnov) 5 min. + OK, využití : 0 : 1, oslabení : 1 : 0, rozhodčí : Veselý - Karlík, Pechánek

HC Trutnov "B":

HC Náchod: Kouba (30. Bláha) - Plíhal, Chaloupka, Verner, \pánek - Podzimek, Řezníček, Macháň, Vondřejc, Oppelt, Leeder, Srba, Zeman

HC Trutnov B - HC Náchod  5 : 8 (2 : 2, 1 : 4, 2 : 2)

Náchodští ke generálce před prvním mistrovským utkáním s Novým Bydžovem nastupovali v brance s mladým Koubou, připraven byl již zkušený Bláha, v týmu chyběli junioři, kteří hráli své mistrovské utkání a tak zastupující trenér Vondřejc st. musel do útoku poslat i dva beky Srbu s podzimkem, kteří tvořili neúplnou třetí útočnou formaci. Na centru se střídali Řezníček s Oppeltem. Domácí měli v brance mladíka Horáčka, v obraně hráli Klust se Zákravský a v útoku se představil navrátilec zkušený Kozák.
Hosté si v úvodu vypracovali několik šancí, ale branky se nejprve na počátku 7. min. dočkali zásluhou Krska domácí - 1 : 0. Vyrovnání přišlo z hole Oppelta po náhře Chaloupky v 11. min. - 1 : 1. Neuolynula ani min. a domácí opět vedli, to se prosadil Jak. Tatar - 2 : 1. Náchod vyrovnal na třetinových 2 : 2 na konci 16. min., když skóroval Řezníček po nahrávkách Podzimka a Zemana.

V prostředním dějství již po 16 sek. skóroval Řezníček, když využil nahrávku Plíhala - 2 : 3. Domácí vyrovnali v půli 24. min. při vlastním oslabení Janouškem, v té době byl vyloučen Špetla - 3 : 3. V plovině zápasu oba trenéři sáhli k výměně brankářů, domácí Horáčka nahradil zkušený Škop a v náchodské svatyni se objevil ostřílený Bláha. Ve 31. min. Verner vyslal na zteč Srbu a ten ukázal své šikovné ruce a překonal Škopa - 3 : 4. V půli 37. min. Pánek nachytal Škopa přízemní ranou - 3 : 5. Po necelé min. upravil skóre po druhé části hry na 3 : 6 Oppelt po spolupráci s kapitánem Macháněm a Podzimkem. To úplně v jiném světle se ukázal na druhé straně Bláha, který předvedl několik výborných zákroků.

Ve třetí třetině se podařilo na konci 47. min. odčarovat kouzlo Bláhy a snížit L. Gabrielovi na 4 : 6. V čase 48 : 05 obdržel Jan Tatar za bodnutí koncem hole Podzimka trest na 5 min. + OK. O 19 sek. později si zkomletoval hattrick Oppelt po přihrávkách Macháně a Pánka - 4 : 7. V úvodu 53. min. po ranách Vernera a Zemana umístil z brankoviště Srba kotouč mimo dosah Škopa - 4 : 8. Konečné skóre stanovil v 58. min. Cerman - 5 : 8.
Generálka dopadla vcelku dobře, teď už půjde do tuhého, když nás ve středu 2.10. od 18 : 00 hod. čeká na domácím ledě 1. mistrovské utkání s těžkým soupeřem, našim loňským semifinálovým pokořitelem Stadionem Nový Bydžov. Určité budeme potřebovat podporu našich fanoušků ať nám to šlape HCN olé!!!

Vlastislav VONDŘEJC st. - asistent trenéra : "Hráli jsme to, co jsme potřebovali, neproměňovali jsme naše gólové šanceů

Muži | Středa 16.10.2019, 18:00

Muži | Neděle 20.10.2019, 17:00