Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Vítězné vykročení do ČF série na ledě B týmu Trutnova, zároveň značí dva matchbally!

16.02.2020 | Jaroslav Krulich

V Trutnově jsme navázali na kvalití výkon v Třebechovicích p/O..

Neděle 16.02.2020, 17:00 | ZS Trutnov

HC Trutnov "B" - HC Náchod

1:5

0 : 3, 0 : 0, 1 : 2

Branky a asistence : Řezníček (Vaňát), Macháň (Rojšl, Havrda), Řezníček, Řezníček (Prouza), Řezníček, střely : 42 : 44, zásahy : 40 : 40, vyloučení : 1 : 3, bez využití, rozhodčí : Machač - Smola, Winkler

Diváci: 212

HC Trutnov "B":

HC Náchod: Bláha, (Kouba) - Chaloupka, Pánek, Verner, Srba, Plíhal, Podzimek, (Jičínský) - Rojšl, Macháň, Havrda, Vaňát, Prouza, Řezníček, Škoda, Vondřejc, Oppelt, (Zeman, Šrenk)

HC Trutnov B - HC Náchod  1 : 5 (0 : 3, 0 : 0, 1 : 2) stav série : 0 : 1

Náchodští naladěni na vítěznou vlnu ze středečního utkání v Třebechovicích p/O. vstupovali do ČF série v Trutnově pokračovat ve stejném stylu. V brance byl opět "třebechovický hrdina" zkušený Bláha, do sestavy se vrátil zkušený Oppelt, konkrétně do 3. útočné řady. Domácí měli v brance Krejčího, v obraně hrál Kozák a v útoku se představil Šimoníček s kapitánským céčkem.

Raketový nástuo jako v Třebechovicích jsme sice neměli, na úvodní gól se dlouho nečekalo. Svou gólparádu zahájil v polovině 5. min. Řezníček, když využil nahrávku Vaňáta - 0 : 1. Skóre se měnilo v čase 9 : 00, to skóroval kapitán Macháň po nahrávkách Rojšla a Havrdy - 0 : 2. V polovině 15. min. vypálil Řezníček a Krejčím vyraženou ránu tentýž hráč s přehledem vrátil do sítě - 0 : 3. V úvodu 20. min. fauloval Chytráček a následná přesilovka vůbec hostům nevyšla.

Druhá třetina branku nepřinesla, to neznamená, že by nebyl k viděný zajímavý hokej. Byli to především domácí, kteří sršeli útočnou aktivitou, které s bravurou odolával výborný Bláha v brance Primátorů. Na Bláhu si nepřišli domácí Kozák, Šimoníček ani Chytráček při vyloučeních Řezníčka v půli 25. min. a ve 28. min..

Třetí dějství se odehrálo pod taktovkou hostujícího týmu. V půli 52. min. se svého hattricku zaslouženě dočkal snajper Řezníček po nahrávce Prouzy - 0 : 4. V úvodu 53. min. přišel zásluhou gólové rány Smékala o čisté konto Bláha - 1 : 4. V čase 54 : 00 trefil Vacek konstrukci náchodské svatyně. Pak měl gólovou trefu na své holi Rojšl, ale rána z mezikruží skončila pouze na plastronu Krejčího. V závěru domácí odvolali gólmana a v čase 58 : 48 se ve vlastním obranném pásmu nejlépe zorientoval Řezníček a mazácky z otočky poslal kotouč do opuštěné klece trutnovských Draků a stanovil konečné skóre na 1 : 5 pro Náchod a zároveň potvrdil vedení v sérii na 1 : 0 pro Náchodské.
Další zápas je na programu ve středu 19.2. od 18 : 00 hodin v Náchodě a domácí budou usilovat o ukončení ČF série a postupem do SF. Musíme zůstat nohama na zemi a podat stejný zodpovědný výkon jako v Trutnově!

Michal PAHULÁK - trenér mužstva : "Vstup do utkání se nám vydařil nad očekávání, přesilovka na konci třetiny se nám nevydařila a určila ráz prostřední třetiny, ve které jme byli horším týmem. Ve třetí třetině jsme si výsledek pohlídali. Pochvalu za bojovnost zaslouží celé mužstvo. Zvláštní pochvala patří brankáři Bláhovi, který podal vynikající výkon a autoru čtyř branek Řezníčkovi."