Jsme v semifinále, porážíme B tým Trutnova 2 : 0 na zápasy!

Středa 19.02.2020, 18:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Trutnov "B"

5:2

1 : 1, 2 : 0, 2 : 1

Branky a asistence : Řezníček (Havrda, Chaloupka), Oppelt (Škoda, Vondřejc), Škoda (Plíhal), Vaňát (Řezníček), Rojšl (Macháň), střely : 27 : 32, zásahy : 30 : 23, vyloučení : 6 : 5, navíc Klust (Trutnov) 5 min. + OK, bez využití, rozhodčí : Lučan - Karlík, Všetečka

Diváci: 121

HC Náchod: Bláha, (Kouba) - Chaloupka, Pánek, Verner, Srba, Plíhal, Podzimek - Rojšl, Macháň, Havrda, Vaňát, Prouza, Řezníček, Škoda, Vondřejc, Oppelt

HC Trutnov "B":

HC Náchod - HC Trutnov B  5 : 2 (1 : 1, 2 : 0, 2 : 1)

Po nedělní přesvědčivé výhře v Trutnově, čekal na domácí hokejisty v Náchodě těžký úkol, zopakovat stejně kvalitní výkon. V brance byl znovu zkušený Bláha a vítězná sestava nedoznala žádných změn. Hosté přijeli do Náchoda s Krejčím v brankovišti a nedělní sestava byla rozšířena o dva hráče, obránce Klusta a forwarda Křížka.
Hosté začali aktivně a hned v polovině 2. min. si faulem pomohl Plíhal. Oslabení jsme přečkali bez gólové újmy, stejně tak vyloučení Řezníčka v 8. min.. Byl to navrátivší Řezníček, který v půli 10. min. otevřel skóre, asistovali Havrda s Chaloupkou - 1 : 0. Hráči trutnovské rezervy nadále výborně bruslili a byli nebezpeční, čehož dokázali využít v půli 14. min. Chytráčkem k vyrovnání - 1 : 1.

Ve druhé třetině pokračovala dramatická podívaná. Ve 26. min. Vondřejc nahrál Škodovi, který kolmým pasem našel Oppelta a ten s rutinou překonal Krejčího - 2 : 1. Na konci 37. min. se Plíhal v útočném pásmu dostal k zakončení, když se neunáhlil a našel příhodný okamžik ke střele, kterou Krejčí neudržel a pro pohotového Skodu již nebyl problém skórovat - 3 : 1.

Do třetí třetiny domácí vstupovali s jasným cílem - neinkasovat kontaktní branku. To se bohužel naplnilo ve 48. min., kdy Chytráček skóroval podobným stylem jako Oppelt - 3 : 2. Pak se domácí prakticky jen bránili. Klid pro domácí získal v čase 57 : 35 Vaňát, který z brankoviště uklidil nad Krejčího rameno vyraženou ránu Řezníčka - 4 : 2. Draci nerezignovali, vsadili vše na jednu kartu, když odvolali brankáře. V čase 59 : 38 po nahrávce kapitána Macháně poslal kotouč do opuštěné branky Rojšl a pečetil na konečných 5 : 2 pro Náchod. V čase 59 : 59 obdržel Klust nejprve menší trest a následně i trest na 5 min. + OK za nesportovní chování. Pak mohla vypuknout semifinálová radost po vítězství nad týmem z Krkonoš 2 : 0 na zápasy!

Naším semifinálovým soupeřem bude tradiční okresní rival HC Wikov Hronov. Série hraná již na tři vítězná utkání začne v Hronově ve středu 26.2. od 18 : 00 hodin. Již teď je se na co těšit, jistě budou k vidění zajímavá utkání, oba soupeři dokázali zvítězit ve dvou ze čtyř zápasů. Vždy jednou doma a jednou na ledě soupeře!

Michal PAHULÁK - trenér mužstva : "Odehráli jsme velmi těžké utkání, soupeř podal oproti nedělnímu zápasu velice kvalitní výkon, který šel prudce nahoru. Výborně bruslil, byl houževnatý a hrál agresivně, což nám činilo potíže. My jsme třetí třetinu doslova ubojovali, celý tým zaslouží pochvalu za bojovnost, opět nás podržel svými zásahy výborný brankář Bláha. Myslím si, že v náš prospěch rozhodlo to, že jsme měli o něco zkušenější tým, výsledek neodpovídá průběhu hry na ledě."