V úvodním kole KLM vítězně s Jaroměří (muži)

V úvodním mistrovském zápase hokejisté Náchoda po výborném výkonu ve třetí třetině deklasovali v okresním derby rivala z Jaroměře

K prvnímu mistrovskému zápasu nastupovali domácí v brance s juniorem Novotným, připraven byl Lelek, v sestavě se poprvé v defenzívě objevil junior František Řehák se zkušenostmi v Hronově čerstvě z 2. ligy. S céčkem na prsou se představil zkušený “Pajz” Verner. Jaroměř měla v brance Vacka, v poli byla vedena zkušenými obráncem Vágnerem s extraligovými zkušenostnmi a kapitánem Vejmanem.

Vstup do zápasu Náchodu příliš gólově nevyšel, neboť v 7. min. Řezníčkova rána zazvonila o tyč Vackovy klece. Hosté gólově udeřili v čase 11:40, když potrestal chybnou rozehrávku Náchoda Kotrč – 0 : 1. Vyrovnat se podařilo v čase 17:10 po nahrávce Vondřejce – 1 : 1.

Ve druhé třetině se domácí nemohli dostat do herní pohody. Nohy jako by jim ztěžkly, čehož soupeř v čase 26:16 po ráně Kačerovského do břevna ještě nevyužila. Na konci 31. min. strhl vedení na stranu Jaroměře Karel – 1 : 2. V polovině 37. min. vyrovnal krásnou ranou do “víka” po nahrávce Vondřejce M. Škoda – 2 : 2.

Ve třetí třetině domácí vlétli na soupeře a ten se nestačil divit. Ve 43. min. dorazil z brankoviště P. Škoda ránu Pfeifera – 3 : 2 a Náchod poprvé vedl – 3 : 2. Ve 46. min. se kapitán Verner opřel po nahrávce Chaloupky do kotouče a padající list zaplachtil za překvapeného Vacka – 4 : 2. V čase 46:00 podrazil Šrenk unikajícího Světlíka. Mišinec následné trestné střílení neproměnil. Ve 48. min. se po samostatné akci prezentoval přesnou ranou na lapačku Oppelt– 5 : 2. V téže min. trefil hostující Záliš tyč. Kotrčovo vyloučení potrestal v 52. min. M. Škoda po ráně Pfeifera – 6 : 2. V tento moment obdržel Vágner trest za protesty. To již na hřišti bylo prakticky jen domácí mužstvo, které hosty nahánělo jak kočka myš. Parádní ranou se prezentoval v 57. min. Řezníček po nahrávce Prouzy – 7 : 2. Hřebíček do jaroměřské rakve zatloukl na počátku 60. min. Vaňát, kterému asistovali Řezníček s Prouzou – 8 : 2. Pak si již domácí hráči mohli vychutnat spolu se svými fans radost z vítězství, na nějakou dobu naposled, snad jen krááátkou!!!

Další zápas sehraje tým Náchoda až příští neděli 11.10. od 17:00 hodin proti SK Třebechovice p/O. – bez diváků, když středeční zápas s TJ Spartak Nové Město n/M. se kvůli karanténě domácích neuskuteční.

Sestava : Novotný, (Lelek) – Verner, Chaloupka, Šrenk, Lelek J., Srba, Řehák – Oppelt, Škoda P., Pfeifer, Vaňát, Prouza, Řezníček, Škoda M., Vondřejc, Steklík, (Zeman)

Branky a asistence : 18. Srba (Vondřejc), 37. Škoda M. (Vondřejc), 43. Škoda P. (Pfeifer), 46. Verner (Chaloupka), 48. Oppelt, 52. Škoda M. (Pfeifer), 57. Řezníček (Prouza), 60. Vaňát (Řezníček, Prouza), střely : 33 : 24, zásahy : 20 : 25 vyloučení : 6 : 4, využití : 1 : 0, rozhodčí : Pecha – Řezníček, Vodička

Michal PAHULÁK trenér mužstva : “V 1. třetině jsme byli mírně lepší, prohrávali jsme a podařilo se nám aspoň vyrovnat. Ve druhé třetině jsme nehráli dobře, znovu jsme prohrávali a opět se nám podařilo skóre srovnat. Ve třetí třetině jsme hru zcela ovládli, což jsme korunovali brankami a herně jsme dominovali. Výborný výkon v brance podal junior Novotný.”