V dalším mistrovském utkání hokejisté Náchoda po rozpačitém výkonu podlehli nečekaně týmu Trutnova v prodloužení!

HC Náchod – HC Trutnov  4 : 5 pp (3 :2, 0 : 1, 1 : 1 – 0 : 1)

V dalším domácím zápase v domácí brance nastoupil mladík Novotný, zkušený Bláha byl připraven na střídačce. V sestavě s novicem v obraně s mladíkem Řehákem a se třemi útoky. Trutnovští chtěli odčinit domácí středeční výprask od Nového Bydžova. Měli v brance Krejčího a nastoupili se zkušenými Chytráčkem, kapitánem Šimoníčkem a Oppeltem, též s několika mladíky v sestavě.

V úvodní třetině byl hned po 26 sek. vyloučen Lelek, domácí oslabení ubránili. V 15. min. přišla gólová radost pro Náchod, když se z levé strany parádně trefil Steklík po nahrávkách Jičínského a Zemana – 1 : 0. V polovině 17. min. byli vzájemně vyloučeni Zeman s Minaříkem. Po 4 sek. se od modré precizně trefil Šrenk po nahrávce M. Škody – 2 : 0. Po dvoubrankovém náskoku domácích Náchodští upadli do jakési letargie, čehož hosté dokázali dokonale využít. V 18. min. vstřelil kontaktní branku Višňák – 2 : 1. Vyrovnání přišlo v půli 19. min. z hole zkušeného Chytráčka – 2 : 2. Domácí dokázali ještě do první sirény gólově zareagovat Havrdou, který po nahrávce M. Škody Jičínskému dokázal usměrnit mimo dosah Krejčího právě ránu náchodského obránce v čase 19 : 04 – 3 : 2.

Ve druhé třetině byla k vidění pouze jedna branka, padla bohužel do branky Náchoda a postaral se o ní ve 32. min. Vacek – 3 : 3. Ve 36. min. byli vzájemně vyloučeni Rojšl s Vackem.

Ve třetím dějství si domácí vedení vzali zpět již v půli 42. min. zásluhou Vaňáta po asistenci Prouzy – 4 : 3. Opět vyrovnáno mohlo být v čase 51 : 43 po ráně Chytráčka, jehož dělovka orazítkovala snad obě tyčky a pak již Novotný ukryl kotouč pod sebe, V 54. min. obdržel brankář Krejčí trest za zdržování hry, kdy hostující maskovaný muž byl u své hráčské lavice na ošetření, trest šel za něho odsedět Synek. Po chvíli v čase 53 : 48 indisponovaný Krejčí již nemohl v zápase dále pokračovat a jelikož hosté neměli ustrojeného náhradního gólmana čekalo se až hosté do brankářské výstroje obléknou nějakého hráče z pole. Po určité době se do brankoviště vydal záložní brankář, který byl přítomen utkání jako přihlížející v civilu na střídačce. V půli 55. min. hosté obdrželi trest pro hráčskou lavici za příliš hráčů na ledě, trest šel odpykat Oppelt. Poměrně dlouhou početní výhodu 5 : 3 Náchodští využít nedokázali. Střídající Jeschke byl neprostupnou překážkou pro domácí hráče. Nucená pauza více prospěla Trutnovu, který se v závěru třetiny vrhl za vyrovnáním. To se houževnatému soupeři podařilo 26 sek. před třetí sirénou, kdy vyrovnal Jakub Tatar – 4 : 4 a následovalo zasloužené prodloužení.

V něm si na pozorném Jeschkem vylámal nejprve zuby Řezníček. Dvoubodovou tečku za utkáním učinil v čase 61 : 27 hráč, který si prodloužení vynutil – Jakub Tatar – 4 : 5.

Po nečekané porážce budou mít hráči Náchoda možnost nápravy v neděli 31.10. od 17 : 00 hodin v Opočně proti místnímu HC.

Sestava : Novotný, (Bláha) – Lelek, Šrenk, Verner, Jičínský, Řehák – Rojšl, Škoda M., Havrda, Vaňát, Prouza, Řezníček, Havrda, Steklík, Vondřejc, Zeman (41. Červíček), (Haklička)

Branky a asistence : 15. Steklík (Jičínský, Zeman), 17. Šrenk (M. Škoda), 20. Havrda (Jičínský, M. Škoda), střely : 29 : 30, zásahy : 25 : 26, vyloučení : 6 : 7, bez využití, rozhodčí : Padevět – Všetečka,

Michal PAHULÁK trenér mužstva : “V úvodu zápasu jsme získali dvoubrankové vedení, o které jsme záhy nepochopitelnými chybami přišli. Pak jsme skórovali, soupeř znovu v prostředním dějství vyrovnal. Opět jsme v úvodu třetí třetiny šli do vedení a zdálo se, že si výhru pohlídáme. Jenže soupeř zabral a dokázal vyrovnat při hře bez brankáře, v prodloužení potrestal naše zaváhání a po zásluze si připsal bod navíc.”