Týden hokeje – Stravování mladých sportovců

Optimální jídelníček rostoucího sportovce není jen o tom, co si nandáte na talíř, ale také kdy a v jakém množství. Jídelníček mladého hokejisty má zásadní význam pro dobrou fyzickou kondici, ale také pro mentální výkon, rozumové funkce, obranyschopnost či regeneraci. Správná výživa pro mladého sportovce není žádná věda. Dobře nutričně vyvážená jídla se dají vařit z běžně dostupných potravin a jejich příprava ani nezabere moc času. Právě na toto téma se zaměří MUDr. Marie Skalská.

Dobrého hokejistu nedělá pouze trénink. Ten je samozřejmě jednou z nejdůležitějších součástí hokejového života, nicméně velmi často opomíjenou, ale rovněž velmi podstatnou součástí hokejové přípravy, je stravování.

Vyváženost stravy, její pestrost a rozložení během dne. To jsou důležité aspekty pro správný vývoj mladého hokejisty. Rodiče by tak měli dbát na to, aby měl jídelníček jejich ratolesti optimální poměr cukru, tuku a bílkovin. Žádná ze zmíněných složek by neměla být opomíjena.

Rovněž je důležité dbát na tzv. glykemický index dané potraviny či její biologickou využitelnost. Právě význam a důležitost těchto dvou pojmů na nedělním webináři představí MUDr. Marie Skalská.

Na webináři se dozvíte mimo jiné například:

  • Jak jídelníček pro sportovce rozložit v rámci celého dne
  • Jaké živiny jsou v jídelníčku malého hokejisty zcela zásadní, v kterých potravinách se vyskytují
  • Zda jsou pro mladého hokejistu potřebné doplňky sportovní výživy
  • Jak poznat, že v jídelníčku něco chybí
  • Co ovlivňuje naši obranyschopnost vůči virovým infekcím

Problematika stravování je velmi obsáhlá a jistě vás k ní napadne spousta důležitých otázek. Neváhejte nám je zaslat. MUDr. Marie Skalská na ně odpoví během nedělního webináře.