V dalším přípravném utkání hokejisté Náchoda porazili po slušném výkonu tým Trutnova

HC Náchod – HC Trutnov  3 : 1 (1 :1, 1 : 0, 1 : 0)

V dalším přípravném zápase v domácí brance nastoupil mladík Novotný, záda mu kryl Kubeček. V sestavě se šesti juniory a s novicem z dorostu Hynkem. Hosté měli v brance Krejčího a nastoupili se zkušenými Šimoníčkem a Smékalem, též s několika mladíky v sestavě.

V úvodní třetině byl hned ve 2. min. vyloučen Řezníček, oslabení jsme bez větších potíží ubránili. Pak jsme hráli my dvě přesilovkya ani nám se fauly Zákravského a Smékala gólově potrestat nepodařilo. Ve 14. min. byl vysokou holí Gabrielem zasažen a krvavě zraněn Vondřjc, pro něhož utkání následně bohužel skončilo. V 18. min. Řezníček po spolupráci s Prouzou využil početní výhodu – 1 : 0. Vedení se nám do konce třetiny uhájit nepodařilo, neboť 15 sek. Před sirénou z dorážky vyrovnal Křížek – 1 : 1.

Ve druhé třetině byli v úvodu lepší hosté a Novotný v brance musel předvést své umění, na což domácí reagovali zvýšenou aktivitou. V čase 30 : 30 Krejčí přepustil své místo Jeschkemu a ten kapituloval po 25 sek. po ráně Řezníčka po náhře P. Škody – 2 : 1.

Ve třetím dějství si vedení již pohlídali a skóre do konečné podoby stanovil v 52. min. Rojšl, když asistence si připsali Řezníček a kapitán Havrda – 3 : 1.

Příští přípravný zápas sehrají hráči Náchoda v domácím prostředí v neděli 20.9. od 16 : 00 hodin proti silnému soupeři HC Kohouti Česká Třebová.

Sestava : Novotný, (Kubeček) – Drbal, Lelek, Králik, Škoda P., Šrenk, Sochor – Vaňát, Prouza, Červíček, Rojšl, Řezníček, Havrda, Škoda M., do 14. Vondřejc, Hynek, Kubasa

Branky a asistence : 18. Řezníček (Prouza), 31. Řezníček (Škoda P.), 52. Rojšl (Řezníček, Havrda), střely : 33 : 23, zásahy : 22 : 30 vyloučení : 3 : 6,  využití : 1 : 0, rozhodčí : Bednář – Runštuk, Kynčl

Michal PAHULÁK trenér mužstva : “Po celé utkání jsme byli lepším týmem. Vzhledem k tomu, že hrálo šest juniorů a jeden dorostenec, s vítězstvím a s předvedenou hroujsem spokojen. Vzápase jsme neproměnili několik slibných šancí, a proto měl být výsledek pro nás ještě příznivější.”