V dalším přípravném utkání hokejisté Náchoda uhráli cennou remízu se silným týmem České Třebové, padli až po samostatných nájezdech

HC Náchod – HC Kohouti Česká Třebová  4 : 5 sn (0 :2, 3 : 0, 1 : 2 – 0 : 0, 0 : 1)

V dalším přípravném zápase proti bývalými extraligisty nabitém celku hostí, se v domácí brance opět představil mladík Novotný, záda mu kryl Kubeček. V sestavě s osmi juniory, z nichž si premiéru v A týmu odbyli forwardi Láska a mladší bratr Jana Řezníčka Tomáš. Hosté měli v brance Vlka a nastoupili s ostřílenými borci Korhoněm, Filipem, Polodnou či Pláškem v sestavě.

V úvodní třetině se Kohouti ujali vedení Adolfem z půli 5. min. – 0 : 1. Šance k vyrovnání se domácím naskytla v 15. min. při vyloučení Blažeje, zůstalo pouze u šance. V 19. min. třetinové skóre stanovil pohotově Augustin – 0 : 2.

Ve druhé třetině byli domácí lepším týmem. V polovině 24. min. P. Škoda našel J. Řezníčka, který se utěšenou ranou postaral o vstřelení kontaktní branky – 1 : 2. Ve 29. min. bylo zásluhou Srby, který tečoval ránu M. Škody srovnáno na 2 : 2. V téže min. při vyloučení Rojšla trefil Augustin tyč Novotného klece. V polovině 32. min. hosté prostřídali maskované muže – Vlka nahradil Peřina. Pak se dvakrát blýskl Novotný, když nejprve chytil nájezd Pavlovského a poté zlikvidoval  šanci Augustina. V čase 38 : 55 Červíček parádní ranou nad vyrážečku Peřiny zvrátil vedení na stranu Náchodských, když asistence si připsali J. Řezníček a M. Škoda – 3 : 2.

Ve třetím dějství hosté hned z prvního střídání vyrovnali kapitánem Fúzikem po 22 sek. – 3 : 3. Domácí si vzali vedení zpět v půli 47. min. po získání kotouče Láskou, asistenci kapitána Vernera a gólové ráně Prouzy – 4 : 3. V 50. min. skvělým zákrokem při šanci Veverky vedení Náchoda udržel Novotný. Jenže zkušení hosté přece jen srovnali nepříznivý stav na konci 55. min. právě Veverkou na 4 : 4. V čase 58 : 15 Pavlovský ještě zazvonil o tyč domácí branky. O vítězi mohlo rozhodnout následné prodloužení.

Prodloužení vítěze nepřineslo a utkání tak dospělo do samostatných nájezdů.

V samostatných nájezdech o svém vítězství rozhodli hosté zkušenými Polodnou a Korhoněm, domácí na Vlka, který čelil nájezdům střelecký recept nenašli.

Příští přípravný zápas sehrají hráči Náchoda v neděli 26.9. od 17 : 00 hodin na ledě Trutnova, kde nastoupí k jakési odvetě proti místnímu HC.

Sestava : Novotný, (Kubeček) – Drbal, Lelek, Králik, Srba, Verner, Sochor – Vaňát, Prouza, Řezníček J., Rojšl, Škoda P., Havrda, Kubasa, Škoda M., Červíček, do 50. Láska, do 50. Řezníček T.

Branky a asistence : 24. Řezníček J. (Škoda P.), 29. Srba (Škoda M.), 39. Červíček (Řezníček J., Škoda M.), 47. Prouza (Láska, Verner), střely : 30 : 37, zásahy : 31 : 26, vyloučení : 4 : 4,  bez využití, rozhodčí :  Svoboda – Řezníček, Vodička

Michal PAHULÁK trenér mužstva : “V první třetině nám zkušený soupeř odskočil o dvě branky. Ve druhé třetině jsme výsledek otočili a cením si toho, že se to týmu s 10 mladíky v sestavě podařilo. Ve třetí části jsme soupeři hned při prvním střídání umožnili skóre srovnat a když oba týmy ještě vstřelily po jedné brance, přišlo na řadu zasloužené prodloužení. V něm se nerozhodlo a o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byli zkušení hosté lepší a jasně nás přehráli.”