V dalším mistrovském zápase hokejisté Náchoda po výborném výkonu porazili těžkého soupeře z Nového Bydžova v prodloužení a oplatili mu tak těžkou porážku z jeho ledu!

HC Náchod – Stadion Nový Bydžov  2 : 1 pp (1 : 0, 0 : 1, 0 : 0 – 1 : 0)

K dalšímu mistrovskému zápasu nastupovali domácí v brance opět se zkušeným Bláhou a s kompletními čtyřmi útočnými formacemi s juniorem Kubasou. Premiéru v náchodském dresu si odbyl v obraně Štelzig. Po zranění z prvního zápasu nastoupil konečně uzdravený P. Škoda. Hosté měli v brance Veselého, v obraně nastoupili se zkušeným Nedbalem a v útoku s hrajícím trenérem Kubištou a šikovným Hlaváčkem.

Utkání se zpočátku odvíjelo útoky na obě branky, střelecky byli aktivnější hosté. Na konci 10. min. přišel faul Černého, který potrestal v půli 11. min. šikovnou tečí střely kapitána Vernera P. Škoda po náhře Řezníčka – 1 : 0. Ve 12. min. hráli domácí dvojitou přesilovku po faulech beků Štěpána a Nedbala. Hosté si zahráli přesilovku v 15. min. po nedovoleném zákroku Havrdy a v půli 19. min. po seknutí Steklíka. Vedlo se jim stejně jako Náchodu, branku nevstřelili.

V úvodu prostředního dějství se poměrně brzy měnil poměr sil na ledové ploše. V polovině 23. min. fauloval Postolka. V úvodu 24. min. po ráně Vernera a teči M. Škody zvonila za Veselým tyč, dorážka Řezníčka mířila pouze do soupeřova golmana. Ve 26. min. vyloučení Zemana hosté ještě nepotrestali. V polovině utkání musel po zranění odstoupit mladý obránce Řehák. V úvodu 33. min. byli vzájemně vyloučeni Zeman s Bezděkem, domácí hráč obdržel 2 min. trest navíc. V čase 32 : 30 Bydžov vyrovnal zásluhou Malého – 1 : 1. Rovnovážné skóre se do konce druhé třetiny nezměnilo.

Třetí třetina branku nepřinesla. V čase 41 : 01 si nedovoleným zákrokem pomohl Spal, po nevybíravých výrocích na adresu rozhodčího, dostal hostující bek navíc další 2 min. trest, následně 10 min. OT za nesportovní chování a nakonec i OK. Následovalo prodloužení.

V prodloužení přišel faulový zákrok Malého a domácím se naskytla možnost rozhodnout v přesilové hře. To se nakonec i podařilo Havrdovi po nahrávce Vernera v čase 60 : 59. Po konci zápasu si domácí mohli se svými fans zanotovat “Ó benina …”, rozhodně zaslouženě, vždyť se prezentovali výborným výkonem.

Další zápas sehraje tým Náchoda ve středu 17.11. od 18 : 00 hodin na ledě okresního rivala HC Jaroměř, rozhodně nás čeká zajímavý zápas .

Sestava : Bláha, (Novotný) – Verner, Šrenk, Jičínský, do 30. Řehák, Lelek, Štelzig – Řezníček, Škoda P., Havrda, Škoda M., Vondřejc, Rojšl, Vaňát, Prouza, Steklík, Kubasa, Haklička, Zeman

Branky a asistence : 11. Škoda P. (Verner, Řezníček), 61. Havrda (Verner), střely : 29 : 26, zásahy : 25 : 26, vyloučení : 7 : 10, navíc Spal (Nový Bydžov) 10 min. OT + OK, využití : 2 : 0, rozhodčí : Veinfurter – Řezníček, Vodička, diváci : 80

Michal PAHULÁK trenér mužstva : “Ve vyrovnaném utkání s kvalitním soupeřem jsme předvedli  kvalitní a bojovný výkon, za což chválím všechny hráče. V prodloužení jsme byli šťastnější a získali jsme bod navíc. Takovýto zodpovědný výkon bych si představoval i v dalších utkáních. S předvedenou hrou jsem spokojen.”