V dalším zápase hokejisté Náchoda se silným týmem České Třebové mocně dotahovali tříbrankové manko po dvou třetinách, nakonec podlehli o branku. Premiérová trefa dorostence Lejdara!

HC Náchod – HC Kohouti Česká Třebová  2 : 3 (0 : 1, 0 : 2, 2: 0)

V dalším domácím utkání se silným soupeřem bylo cílem Náchoda odčinit krutou porážku z ledu soupeře a pokusit se favorita zaskočit. V brance byl zkušený Bláha, záda mu kryl Kubeček. V sestavě s pěti mladíky, z nichž si premiéru v A týmu odbyli dorostenci, obránce Vojtěch Vytlačil a forward Ludvík Lejdar. Po delší odmlce v obraně nastoupil mladík Řehák. Hosté měli v brance Vlka a nastoupili bez Korhoně a Polodny.

V úvodní třetině v samém počátku zápasu měl dvě šance hostující kapitán Fúzik, Bláha byl na místě. V 8. min. se proti Vlkovi neprosadil Zeman. V následném oslabení při vyloučení kapitána Vernera ve 12. min. se prezentoval dvěma jistými zákroky proti Augustinovi, Pavlovskému a Rozlílkovi se Semorádem Bláha. Nedosáhl na dělovku Blažeje od modré, naštěstí jej zachránila od gólové pohromy branková konstrukce. Při signalizované výhodě v polovině 16. min. se z brankoviště prosadil Fúzik – 0 : 1. Po chvíli mohl vyrovnat Vondřejc, Vlk byl bezchybný. V závěru třetiny měl další šanci Fúzik, skóre díky Bláhovi zůstalo neměnné.

Ve druhé třetině byli hosté střelecky aktivnější, ani domácí nepohrdli šancemi na protiútok. Ve 25. min. se měnilo skóre, když při vyloučení M. Škody Pavlovský projel půlí ledové plochy a uklidil kotouč pod horní tyč – 0 : 2. O min. později Bláha Semorádovi gólovou radost nepovolil. V čase 30 : 15 Pavlovský dělovkou po náhře Augustina zvyšoval na 0 : 3. Ve 33. min. nejprve Vlk chytil nájezd mladíka Řezníčka a po chvíli Vlka v brance nahradil v opačném gardu chytající Peřina. Do konce prostředního dějství ještě Bláha zmařil šance Daňkovi a Augustinovi.

Ve třetím dějství, do kterého nastoupil v 1. obraně místo Králika novic Vytlačil, jenž nahradil odstoupivšího kapitána Vernera, se domácí prezentovali výbornou hrou. Kontaktní branku vsítil v úvodu 42. min. Vondřejc po asistencích Řezníčka a Zemana – 1 : 3. Další domácí gólová radost přišla na konci  50. min., kdy se kotouče zmocnil u hrazení teprve 16 letý Lejdar, který obehrál Daňka a I když byl faulován poslal černý projektil přesně pod horní tyč – 2 : 3. V tento moment se mezi tři tyče po oddechovém čase opět vrátil Vlk. V 54. min. měl na holi vyrovnání Steklík, mířril však mimo branku Kohoutů. Vzápětí z rychlého brejku se neprosadil Veverka. Závěr zápasu přinesl dramatickou koncovku, v úvodu 60. min. při hře bez brankáře měli domácí několik příležitostí na zisk alespoň jednoho bodu, ale bohužel zůstalo pouze u snahy. Ze tří bodů se nakonec radovali Kohouti, alespoň jsme předvedenou hrou odčinili potupnou porážku z ledu soupeře!

Další zápas má tým Náchoda sehrát ve středu 26.1. od 18 : 00 v dalším tradičním okresním derby s HC Jaroměř na jeho ledě.

Sestava : Bláha, (Kubeček) – Lelek, Králik (41. Vytlačil), Verner (41. Králik), Sodomka, Jičínský, Řehák  – Vaňát, Škoda M., Havrda, Řezníček, Vondřejc, Zeman, Lejdar, Haklička, Steklík

Branky a asistence : 42. Vondřejc (Řezníček, Zeman), 50. Lejdar, střely : 20 : 52, zásahy : 48 : 17, vyloučení : 4 : 1, využití : 0 : 1, rozhodčí :  Veinfurter – Řezníček, Vodička, diváci : 83

Michal PAHULÁK trenér mužstva : “Do tohoto zápasu jsme nastupovali s pěti mladíky v sestavě. V první a druhé třetině nám zkušený soupeř odskočil o tři branky. Ve třetí části soupeř poněkud polevil a my jsme dokázali tříbrankové manko málem smazat a sahali jsme po bodu. Chtěl bych pochválit celý tým za bojovnost a herní nasazení v tomto utkání.”