V dalším mistrovském zápase v Novém Bydžově hokejisté Náchoda po výborném výkonu v úvodní třetině, po kolapsu v dalších dvou prohráli a odvezli si krutou desítku!

Stadion Nový Bydžov – HC Náchod  10 : 3 (1 : 1, 5 : 0, 4 : 1)

K dalšímu těžkému utkání odjížděli hráči Náchoda s odhodláním bodovat. V brance tentokrát nastoupil zkušenější Kouba, záda mu kryl Novotný, v obraně se představila staronová tvář Suk, který již v Náchodě před lety hrával. Bydžov měl v brance Veselého, v obraně velezkušeného Matějíčka, v útoku hráli nebezpeční forvardi Hlaváček a Jebavý.

Náchodští začali zápas dobře, neboť již v čase 0 : 18 Červíček skóroval po nahrávkách P. Škody a Nováka – 0 : 1. Ještě radost na hostující střídačce nestačila utichnout a v čase 0 : 59 bylo zásluhou hbitého Hlaváčka vyrovnáno – 1 : 1. Ve 4. min. dělovka Matějíčka skončila pouze na pravé tyči branky Kouby. V 11. min. vrátil gólovou radost náchodským barvám kapitán Matouš po nahrávkách Červíčka a P. Škody – 1 : 2. Tento stav vydržel do první přestávky a zdálo se, že nadále sehrajeme vyrovnanou partii.

Vstup do prostředního dějství se Náchodu nevydařil. Ve 24. min. po útočném výpadu srovnal na 2 : 2 Černý. Ve 34. min. se domácím zásluhou Hlaváčka podařilo překlopit misky vah na svou stranu – 3 : 2.  Další gólová radost domácích přišla v čase 37 : 42 po ráně Jebavého – 4 : 2. Od stejného času začal své působení v brankovišti Novotný, který nahradil Koubu. Ve 40. min. domácí ještě svůj náskok navršili, a to hned dvakrát. Nejdříve se trefil opět Jebavý – 5 : 2. Po 19 sek. stanovil třetinové skóre Matějíček – 6 : 2.

Ve třetí části na konci 46. min. si s hostující obranou i brankářem Novotným pohrál Muška – 7 : 2. V 50. min. zvyšoval Procházka na 8 : 2. V čase 53 : 00 Steklík po nahrávkách Zemana a Vondřejce snižoval v přesilovce po faulu Němce na 8 : 3. Pak již patřil zbytek hracího času Hlaváčkovi, který nejprve dovršil v 54. min hattrick – 9 : 3. Dvouciferné skóre stanovil v čase 59 : 34 – 10 : 3.

Další utkání sehrajeme v v neděli 6.11. od 17 : 00 hodin na domácím ledě s okresním rivalem HC Jaroměř, budeme se snažit soupeři vrátit zbytečnou porážku z jeho ledu.

Sestava : Kouba (38. Novotný) – Novák, Štěpán, Franců, Suk, Vytlačil – Škoda P., Matouš, Červíček, Steklík, Vondřejc, Zeman, Verevochkin, Láska, Kubasa

Branky a asistence : 1. Červíček (Škoda P., Novák), 11. Matouš (Červíček, Škoda P.), 53. Steklík (Zeman, Vondřejc), střely : 55 : 30, zásahy : 27 : 45, vyloučení : 4 : 3, využití : 0 : 1, rozhodčí : Veinfurter – Hofman, Runštuk, diváci : 126

Michal PAHULÁK trenér mužstva : “Nezodpovědností a hrubými chybami jsme soupeři dovolili skórovat hned desetkrát!”