Náchodští navázali na nedělní slušný výkon proti Lanškrounu a zaslouženě si odvezli body také z ledu Poličky!

HC Spartak Polička – HC Náchod  1 : 9 (0 : 3, 1 : 4, 0 : 2)

V dalším zápase v Pardubickém kraji chtěli hráči Náchoda navázat na dobrý výkon z minulé neděle proti Lanškrounu. V brance se objevil opět zkušenější Kouba, v obraně hrál junior Vytlačil. V útoku se představili junioři Hynek s Voděrackým. Na střídačce nepřítomného trenéra Pánka nahradil rovněž nehrající Vlasta Vondřejc ml.. V domácí brance dostal od úvodu důvěru zkušený Sláma, v obraně se hráči Poličky spoléhali na mladíky Elise s Čermákem a v útoku naopak na zkušenost kapitána Krajíčka a Kunstmüllera.

Vstup do utkání se Náchodu vydařil náramně. Svůj únik Maršík v 10. sek. ještě neproměnil. Pak musel svou pozornost proti tlaku Poličky předvést Kouba. Na konci 4. min. se již gólově poprvé v mistrovském utkání prosadil junior Kubeček po nahrávce Škody – 0 : 1. V úvodu 7. min. při probíhajícím trestu Prokopce, Kubeček vybídl k ráně Nováka, Sláma pouze střelu náchodského beka vyrazil a Pelda pohotově kotouč uklidil za jeho záda – 0 : 2. Na konci 10. min. Matouš upravil po nahrávkách Havrdy a Maršíka na třetinových 0 : 3. Na stavu první části nic nezměnilo ani vyloučení kapitána Zemana v 17. min..

Ve druhé třetině Štěpán přesnou ranou ve 4. min. od modré předčasně ukončil trest Vondry, asistovali Matouš s Havrdou – 0 : 4. V čase 26 : 20 se po samostatné akci poprvé v této sezóně trefil i Hynek – 0 : 5. V čase 29 : 49 Havrda po nahrávkách Maršíka a Matouše ukončil působení Slámy v brankovišti Spartaku. Jeho místo nově zaujal mladík Ehrenberger. V úvodu 33. min. si nedovoleně počínal Novák. Na konci téže min. jej vyhnal zpět mezi mantinely Střecha, který odčaroval Koubovo kouzlo neprůstřelnosti, když přesnou ranou nad levé rameno hostujícího brankáře vstřelil čestnou branku Poličky – 1 : 6. Třetinové skóre stanovil ve 37. min. svou druhou brankou po nahrávce Voděrackého Hynek – 1 : 7.

Ve třetím dějství se podruhé gólově prosadil Havrda po spolupráci s Matoušem a Štěpánem – 1 : 8. Na konci 52. min. přišly na řadu pěsti při bitce Nunváře se Zemanem, který byl faulován Malenovským, jeho záludný zákrok trestán nebyl a viník vzal raději rychle do zaječích. Oba bijci obdrželi trest na 5 min. + OK. O konečnou podobu skóre se zasloužil svou premiérovou trefou v mistrovském utkání Voděracký po nahrávce Škody – 1 : 9.

Další utkání sehrají hráči Náchoda v neděli 29.10. od 17 : 00 hodin proti Opočnu, chceme opět bodovat a předvést divákům dobrý hokej.

HC Spartak Polička : Sláma (30. Ehrenberger) – Máša, Nunvář, Beran, Čermák, Prokopec, Elis – Kunstmüller, Krajíček, Malenovský, Střecha, Tobiáš, Boštík, Vondra, Šerejch

HC Náchod : Kouba, (Novotný) – Štěpán, Pelda, Novák, Řehák, Vytlačil – Maršík, Matouš, Havrda, Škoda, Kubeček, do 52. Zeman, Červíček, Voděracký, Hynek

Branky a asistence : 4. Kubeček (Škoda), 7. Pelda (Novák, Kubeček), 10. Matouš (Havrda, Maršík), 24. Štěpán (Matouš, Havrda), 27. Hynek, 30. Havrda (Maršík, Matouš), 37. Hynek (Voděracký), 46. Havrda (Havrda (Matouš, Štěpán), 59. Voděracký (Škoda),

Zásahy : 29 : 29,

Vyloučení : 5 : 3, navíc Nunvář (Polička) – Zeman (Náchod) oba 5 min. + OK, využití : 1 : 2,

Rozhodčí : Vepřovský – Říha, Pošvář,

Vlastislav Vondřejc st. asistent trenéra mužstva : “V úvodu zápasu začali domácí náporem, který jsme postupně dokázali eliminovat a vyrovnali jsme hru. V dalším průběhu utkání jsme navázali na dobrý výkon s Lanškrounem. Hráli jsme zodpovědně od zadu a plnili si stanovené pokyny. Hru jsme postupně ovládli a zaslouženě získali tři body. Jen mě mrzí, že jsme nedokázali vstřelit ještě více branek.”