Na ledě Třebechovic p/O. hráči Náchoda rozhodli o zisku třech bodů převážně ve třetí třetině

SK Třebechovice p/0. – HC Náchod 2 : 6 (1 : 1, 0 : 1, 1 : 1)

K dalšímu zápasu na soupeřově ledě odjížděli hráči Náchoda s předsevzetím poučit se z nečekané, hloupé porážky v pátečním okresním derby s Jaroměří a s odhodláním bodovat. V brance dostal šanci potvrdit své výkony zkušený Kouba, připraven byl Novotný. V obraně s juniorem Vytlačilem, který nahradil Malinu a v útoku s juniorem Kociánem, který nahradil též juniora Hynka. K tomuto zápasu hosté nastupovali pod vedením nového kapitána Zemana, který si již tuto funkci vyzkoušel v době absence svého předchůdce Suka. Domácí měli v brance juniora Šimona, v obraně zkušenost v podobě kapitána Kostky s Mlatečkem a v útoku ostřílené bratry J. a T. Drašnarovi.

Hosté z Náchoda měli v úvodu 1. třetiny více ze hry. První výhodu přesilové hry při trestu Kostky z poloviny 7. sice ještě nedokázali gólově zúročit. První, kdo se radoval z gólu byl Pelda, který ranou z druhé vlny v 10. min. skóroval po nahrávkách Matouše a Kociána – 0 : 1. V další min. fauloval Dittrich a přesilovku pokazil nedovoleným zákrokem po min. Suk. Při hře 4 na 4 v úvodu 13. min. srovnal na třetinových 1 : 1 tečí Mlatečkovy rány Sajdl.

Ve druhé třetině po 36 sek. fauloval Veselý. Jednu sek. po vypršení trestu domácího beka se z branky radoval Zeman, který využil nahrávku Škody. Jenže radost na hostující hráčské lavici byla předčasná, rozhodčí následně branku odvolal pro předchozí zakázané uvolnění. V úvodu 29. min. se do úniku dostal mladík Polej, ale na Šimona nevyzrál. Již platné gólové veselí, tak mohlo propuknout na střídačce Náchoda až teprve po regulérní brance Škody v čase 29 : 40 po nahrávce Matouše zpoza branky a Peldy – 1 : 2. Hosté své vedení již do konce prostředního dějství nenavýšili ani po faulu Sajdla v 53. min..

Třetí herní perioda přinesla nejvíce branek. Vstup do této části Náchodu vyšel náramně. Již po 39 sek. skóroval důrazný Matouš po nahrávkách Škody a Peldy – 1 : 3. Ve 46. min. Kocián našel přesně Peldu, který se trefil podruhé ranou pod horní tyč – 1 : 4. V půli 49. min. snížil Jušta na 2 : 4. Na konci 50. min. se gólově připomněl Kocián po nahrávce Vytlačila od modré čáry – 1 : 5. V úvodu 56. min. fauloval Červíček, domácím se v následné početní výhodě skórovat nepodařilo. Pak Maršík v čase 57 : 25 pouze nastřelil tyč domácí svatyně. Konečnou podobu výsledku dal sek. před dovršením 58. min. po samostatné akci Polej – 2 : 6. Náchod, se tak po dvou porážkách dočkal zaslouženého vítězství.

Příští zápas v domácím prostředí sehrají Náchodští v neděli 10.12. od 17 : 00 hodin s týmem HC Litomyšl, ve kterém se pokusíme získat proti favoritovi z Pardubického kraje nějaké body.

SK Třebechovice p/O. : Šimon, (Petrů) – Veselý, Kostka, Mlateček, Dittrich, Pitsch – Menyhárt, Drašnar J., Jušta, Sajdl, Zahradník, Drašnar T., Netušil, Beránek, Javůrek

HC Náchod : Kouba, (Novotný) – Pelda, Vytlačil, Štěpán, Suk, Novák, Ondruš – Škoda, Matouš, Kocián, Maršík, Kubeček, Polej, Červíček, Vondřejc, Zeman

Branky a asistence : 10. Pelda (Matouš, Kocián), 30. Škoda (Matouš, Pelda), 41. Matouš (Škoda, Pelda), 46. Pelda (Kocián), 50. Kocián (Vytlačil), 58. Polej,

Zásahy : 34 : 32,

Vyloučení : 4 : 2, bez využití,

Rozhodčí : Petr – Pluháček, Šesták,

Václav PÁNEK trenér mužstva : “Po zlepšeném výkonu jsme získali 3 body. Rozhodla třetí třetina, do které jsme měli dobrý vstup. Jsem rád za vítězství, ale už se musíme připravovat na sérii těžkých zápasů proti výborným soupeřům.”