V dalším zápase na ledě soupeře hokejisté Náchoda po solidně rozehraném utkání po tragické třetí třetině odjeli z Nové Paky nakonec z prázdnou!

BK Nová Paka – HC Náchod  6 : 2 (1 : 0, 1 : 2, 4 : 0)

K dalšímu zápasu na soupeřově ledě odjížděli hráči Náchoda s předsevzetím odčinit hloupou středeční porážku v Trutnově a získat zpět ztracené body. V brance nastoupil Novotný, připraven byl Kouba, v obraně nastoupil junior Vytlačil a Řehák, v útoku se objevil další junior Hynek a hráli jsme na kompletní tři lajny. Domácí měli v brance Mahdala, v obraně hrál Suvorov, útoku hráli zkušení trenér Fedulov, Hric, Nevyhoštěný a Hnik.

Náchodští nezačali utkání vůbec špatně, s domácím favoritem drželi krok do 17. min., to se gólově prosadil zkušený nehlídaný Fedulov, jenž stanovil třetinové skóre na 1 : 0 pro Bruslaře.

Ve druhém dějství se ve 24. min. od modré trefil přesně Kotyza, když poněkud zaskočil přízemní ranou Novotného – 2 : 0. Pak se gólové radosti dočkali i hosté v čase 29 : 20 zásluhou pohotové rány Steklíka po ideální nahrávce Řeháka – 2 : 1. V čase 36 : 00 bylo skóre srovnáno po přesné střele Lásky po krásné nahrávce Kubasy – 2 : 2. Tento stav platil po druhé třetině.

Do třetí části vstupovali hosté s vizí získat minimálně jeden bod. Toto předsevzerí vzalo brzy za své, již ve 44. min. Hric získal Bruslařům vedení 3 : 2. Padesátáprvní min. zastihla hosty v jakémsi kómatu, nejprve zvýšil Kotyza na 4 : 2 a po chvíli šikovný domácí junior Gutsu po bleskurychlém úniku na 5 : 2. Definitivní podobu skóre po hororové třetí třetině určil pouhé 0,3 sek. před dovršením 60. min. ten, který domácí gólostroj začal Fedulov – 6 : 2.

Příští utkání opět na soupeřově ledové ploše ve středu 2.11. od 18 : 00 hodin sehrajeme v Novém Bydžově proti místnímu Stadionu, bylo by příjemné přivézt nějaké body.

Sestava : Novotný, (Kouba) – Škoda P., Vytlačil, Novák, Řehák, Franců, Štěpán – Hynek, Matouš, Steklík, Verevochkin, Vondřejc, Zeman, Červíček, Láska, Kubasa

Branky a asistence : 30. Steklík (Řehák), 36. Láska. (Kubasa), střely : 38 : 25, zásahy : 23 : 32, vyloučení : 3 : 2, bez využití, rozhodčí : Petr – Hurei, Boček, diváci : 189

Michal PAHULÁK trenér mužstva : “Soupeř byl po celé utkání o trošku lepší. Nám se podařilo ve druhé třetině srovnat dvougólové manko. Ve třetí části hry jsme po hrubých individuálních chybách čtyřikrát inkasovali, a proto jsme prohráli.”