Domácí přípravné zápasy mužů s Chrudimí a Českou Třebovou

V přípravném utkání hokejisté Náchoda podlehli Chrudimi

V dalším přípravném zápase v domácí brance nastoupil zkušený Bláha, připraven byl Lelek, v sestavě bez juniorů si zahráli Jičínský, Škoda M. a Rojšl. Hosté měli v brance Cvrčka a nastoupili bez zkušeného Klementa s několika juniory v sestavě.

Vstup do zápasu Náchodu nevyšel, neboť již v čase 4:44 potrestal vyloučení Šrenka Formánek – 0 : 1.   I další vyloučení hosté trestali Jiřím Polákem při trestu Vernera v polovině 20 min. – 0 : 2.

Ve druhé třetině se Chrudimi gólově vydařila i další početní výhoda, když po nedovoleném zákroku Rojšla skóroval ve 23 min. Pejzl – 0 : 3. Ve 30 min. zvyšoval na 0 : 4 Hebek a domácím ujížděl vlak. Ve 33 min. snížil Havrda na třetinových 1 : 4.

Také ve 3. dějství se po přesné gólové ráně Hebeka ve 44. min. radovali hosté z Chrudimi – 1 : 5. Pak domácí zaveleli ke stíhací jízdě. V úvodu 46. min. zaskočil Cvrčka Pfeifer – 2 : 5. V téže minutě obdržel Vondřejc za zásah do oblasti hlavy a krku k menšímu trestu ještě 10 min. OT. V úvodu 57 min. snižoval Havrda po nahrávce Rojšla na 3 : 5. Na konci téže minuty dalekonosná rána P. Škody z levé strany skončila v brance – 4 : 5. Domácí se hnali za vyrovnáním, ale zůstalo pouze u snahy.

Sestava : Bláha, (Lelek) – Škoda P., Šrenk, Verner, Srba, Jičínský – Rojšl, Steklík, Havrda, Vaňát, Prouza, Řezníček, Škoda M., Vondřejc, Pfeifer, od 41. Zeman

Branky a asistence : 33. Havrda, 46. Pfeifer, 57. Havrda, 57. Škoda P., střely : 28 : 39, zásahy : 33 : 23 vyloučení : 13 : 7, navíc Vondřejc (Náchod) 10 min. OT, využití : 0 : 3, rozhodčí : Petr – Horák, Šprincl

Michal PAHULÁK trenér mužstva : “Soupeř lépe bruslil, my jsme dost faulovali, což Chrudim trestala. Ve třetí třetině se nám podařilo přiblížit na rozdíl jedné branky. Myslím si, že hosté si vítězství pohlídali a vyhráli zaslouženě.”

V dalším zápase domácí hokejisté nestačili na Českotřebovské Kohouty

K dalšímu přípravnému zápasu se do domácí svatyně postavil mladík Novotný, záda mu kryl zkušený Bláha. Letošní premiéru si odbyl Oppelt a v obraně svůj první zápas za muže odehrál věkem ještě dorostenec Matyáš Sodomka. Trenér Pahulák prohodil posty P. Škody a Steklíka. Hosté měli v brance Vlka, v poli hráli velezkušení Sedlák, Filip, Plášek i Polodna.

Cílem domácích bylo předvést se domácímu publiku v dalece lepším světle než tomu bylo proti tomuto soupeři v turnaji v České Třebové. Úvod zápasu tomu moc nenasvědčoval, neboť již ve 45 sek. využil Polodna zakrytého výhledu Novotného a hosté vedli – 0 : 1. Vyrovnat se podařilo na konci 3 min. Chaloupkovi ranou od modré po nahrávce P. Škody, kdy bylo potrestáno vyloučení Fúzika – 1 : 1. V polovině 11 min. strhl vedení na stranu Náchoda Pfeifer po spolupráci Řezníčka a Šrenka, když si na jeho ránu bezmocný Vlk sáhl vyrážečkou – 2 : 1. Vyrovnáno bylo již v čase 11:11 z hole hráče číslo 11 Polodny, kterému neomylnou gólovou pozici připravil Plášek – 2 : 2. V úvodu 16 min. Srba narýsoval přesnou kolmici na rozjetého Rojšla, kterému při zakončení bohužel kotouč sklouzl. Jak se proměňují šance ukázal v téže min. matador Plášek, který skóroval do odkryté klece – 2 : 3.

Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivně a odměnou jim bylo vyrovnání z hole M. Škody, který ve 25 min. využil přihrávky Steklíka – 3 : 3. Tomu ještě předcházela tyč od Veverky. V půli 32 min. hosté získali vedení zásluhou hattrickové trefy Polodny – 3 : 4. V tentýž moment vystřídal Vlka v brankovišti Peřina. V polovině 36 min. zvyšoval dorážkou z brankoviště Fúzik – 3 : 5. V závěru třetiny orazítkoval horní tyč Král.

Ve třetí části hry se měnilo skóre pouze jednou, a to po ráně Sedláka ve 47 min. – 3 : 6. V 53 min. se vytáhl Peřina proti Rojšlovi. V 55 min. orazítkoval Pfeifer Peřinovu tyč. V 59 min. se tentýž hráč proti Peřinovi neprosadil. V 60 min. udělal černou tečku na břevně za Novotným Pavlovský.

Branky a asistence : 3. Chaloupka (Škoda P.), 11. Pfeifer (Řezníček, Šrenk), 25. Škoda M. (Steklík), střely : 36 : 41, zásahy : 34 : 32, vyloučení : 3 : 4, využití : 1 : 0, rozhodčí : Pecha – Vodička, Horák

Michal PAHULÁK trenér mužstva : “Ve vyrovnaném utkání jsme podali o hodně lepší výkon než v České Třebové. O výsledku rozhodlo větší důraz, efektivnost hráčů soupeře při proměňování a zbytečné naše individuální chyby.”