V úvodním utkání hokejisté Náchoda po výborném vstupu do prvního osmifinálového zápasu play – off KLM Královéhradeckého a Pardubického kraje nakonec podlehli Moravské Třebové, která se tak ujala vedení v sérii 1 : 0

HC Náchod – HC Slovan Moravská Třebová  3 : 5 (2 :1, 0 : 3, 1 : 1) stav série 0 : 1

V úvodním utkání play – off KLM Královéhradeckého a Pardubického kraje byl soupeřem domácích celek Moravské Třebové. Domácí nastupovali pochopitelně v brance s Bláhou, v obraně hráli s 5 obránci, z toho se dvěma juniory zkušenějším Králikem a dále Sochorem, absentovali kapitán Verner, Štelzig, Srba, Škoda P. a Řehák, v útoku bylo připraveno zasáhnout do hry 12 forwardů, včetně juniorů Kubasy, Lásky a Řezníčka T.. Hosté měli v brance Peksu, v obraně hráli Janků s Kudrnou a v útoku zkušený kapitán Čikl z extraligou ostříleným Filipem.

Zápasu předcházela významná událost, oslava 70. narozenin Vlastislava Vondřejce, dlouholetého trenéra týmu za přítomnosti starosty Města Náchod Jana Birke a hokejových funkcionářů v čele s předsedou ČSLHHK Mgr. Ondřejem Votroubkem. Sám oslavenec vhodil i čestné úvodní buly a pak již začaly hole soupeřů svištět naostro. Hosté byli v počátku střetnutí aktivnějším týmem. Po dělovce Faltuse od modré v půli 5. min. zvonila Bláhova levá tyč. Ve 12. min. byl vyloučen hostující Langr a domácí přesilovková eskadra zvládla úvodní přesilovou situaci skvěle. Za 21 sek. byl hostující forward zpět mezi mantinely po ráně Lelka a pohotové dorážce Prouzy – 1 : 0. Na konci 14. min. se domácí radovali zásluhou rány Vondřejce zápěstím z levé strany – 2 : 0, asistence si připsali Červíček a Králik. V 16. min. hrál po nedovoleném zákroku Červíčka také přesilovku Slovan. Na konci 17. min. v útočném pásmu soupeře byl protihráčem atakován Vaňát, který po odstrčení neúmyslně zasáhl vysokou holí protihráče a putoval za Čeervíčkem! V čase 17 : 15 se hostům podařilo vstřelit zásluhou Langra kontaktní branku, která zároveň stanovila skóre na 2 : 1.

Před začátkem druhé třetiny všichni přítomní uctili minutou ticha památku Ivany Mertlíkové zesnulé 4.2.2022. Bývalé dlouholeté týmové funkcionářky, která i přes zdravotní indispozici srdnatě zastávala funkci v boxu časomíry. Čest její památce! V čase 22 : 15 Vaňát zazvonil na břevno Peksovy klece!Domácí potom nezachytili nástup hostí a v polovině 23. min. bylo zásluhou Marka srovnáno – 2 : 2. V čase 23 : 23 fauloval Steklík a po 23 sek. byl zpět na ledové ploše po ráně Čikla – 2 : 3. Po této brance si domácí trenér vzal oddechový čas, aby svým svěřencům řádně promluvil do “duší”. Šance na vyrovnání se Náchodu naskytla po faulu Marka v úvodu 37. min. Bohužel útočný výpad domácích gólové ovoce nepřinesl, naopak hosté v čase 37 : 40 zásluhou Cacha z přečíslení 2 na 1 odskočili na rozdíl dvou branek – 2 : 4.

Ve třetím dějství hosté hned v úvodu skórovali Markem po 40 sek. – 2 : 5. Domácí trenér Pahulák provedl korektury v sestavě, poslal do hry “mladé pušky” Kubasu s Láskou a hře tato změna prospěla. Dlouho se skóre neměnilo, až v čase 55 : 19 přišla branka Červíčka po nahrávkách Prouzy a M. Škody – 3 : 5. Na víc již čas nezbýval. Nedá se nic dělat, budeme odvracet matchball soupeře!

Druhý zápas sŕie, doufejme, že ne poslední sehrají hráči Náchoda ve středu 11.2. od 19 : 00 hodin v REHAU aréně kde nastoupí k utkání s HC Slovan Moravská Třebová.

Sestava : Bláha, (Kubeček) – Lelek, Šrenk, Jičínský, Králik, Sochor – Vaňát, Prouza, Havrda, Rojšl (41. Škoda M.), Škoda M. (41. Vondřejc), Steklík (41. Červíček), Červíček (41. Kubasa), Vondřejc (Láska), Řezníček, (Haklička)

Branky a asistence : 11. Prouza (Lelek), 14. Vondřejc (Červíček, Králik), 56. Červíček (Prouza, Škoda M.), střely : 28 : 57, zásahy : 51 : 24, vyloučení : 6 : 4, využití : 1 : 2, oslabení : 0 : 1, rozhodčí :  Řezníček, Veinfurter – Hofman, Šesták, diváci : 54

Michal PAHULÁK trenér mužstva : “V první třetině se nám dařilo plnit stanovenou taktiku a jít do dvoubrankového vedení. Ještě v prvním dějství soupeř využil dvojnásobnou početní převahu. Ve druhé třetině jsme opět totálně herně propadli, čehož soupeř náležitě dokázal využít a rázem vedl o dvě branky on. Ve třetí třetině jsme hru vyrovnali, v úvodu jsme znovu zbytečně inkasovali a nám se podařilo vstřelil přes veškeré úsilí pouze jednu branku v samém závěru. Vítězství si zkušený soupeř již pohlídal a vede tak v sérii 1 : 0 na zápasy.”