V prvním přípravném utkání hokejisté Náchoda na silný tým České Třebové nestačili

HC Náchod – HC Kohouti Česká Třebová  2 : 9 (1 :2, 1 : 4, 1 : 3)

V prvním přípravném zápase proti nabitém celku hostí nastoupili domácí v pozměněné sestavě. Po loňské sezóně ukončili aktivní činnost brankář Bláha, obránce kapitán Verner a trio s bekem Šrenkem a forwardy Vaňátem a Prouzou se přesunulo na hráčskou lavici našeho nejbližšího okresní rivala z Nového Města n/M.. Do týmu se po několika sezónách vrátil již zkušený brankář Kouba a útočné duo M + M Maršík a Matouš. Hosté měli v brance novou akvizici Amenta a nastoupili s exextraligistou Pláškem v sestavě. Na postu kouče nově působí bývalý dlouholetý exligista Filip.

V úvodní třetině se Kohouti ujali vedení Vaňem v půli 10. min. – 0 : 1. O druhou branku hostí se postaral v 11. min. Ostřanský – 0 : 2. V čase 18 : 46 vsítil letošní první branku domácích chytrou ranou pod lapačku Lelek – 1 : 2, v tuto chvíli skákal na led vyloučený Pavlovský. Tento stav vydržel do konce prvního dějství.

Vstup do prostřední periody domácím nevyšel, neboť po 45 sek. Daněk využil vyloučení Steklíka – 1 : 3. I další přesilovku hosté dokázali gólově zúročit, ve 23. min. Ostřanský potrestal faul Hynka – 1 : 4. V polovině 25. min. Stolín tečoval ránu Krále mimo dosah Novotného – 1 : 5. V čase 30 : 34 Novotného v domácím brankovišti nahradil zkušenější Kouba. Ten inkasoval v úvodu 35. min. z levé strany po ostré ráně Sedláka, který stanovil třetinové skóre na tenisových – 1 : 6.

Ve třetím dějství hosté skórovali nejprve ve 49. min. Stolínem – 1 : 7V téže min. Lejsek nahradil v brankovišti hostí Amenta. V 59. min. Pavlovský potrestal faul Červíčka – 1 : 8 a po chvíli se potřetí trefil Stolín – 1 : 9. O konečnou podobu skóre se 7 sek. před dovršením 60. min. postaral po samostatné akci Červíček, který korigoval na 2 : 9.

Příští přípravný zápas sehrají hráči v sobotu 10.9. v České Třebové v rámci turnaje O pohár starostky města České Třebové.

Sestava : Novotný (31. Kouba) – Lelek, Vytlačil, Novák, Sklenář, Srba, Malina – Maršík, Matouš, Havrda (41. Červíček), Steklík, Škoda P., Červíček (41. Havrda), Škoda M., Vondřejc, Zeman, Rojšl, Kubasa, Hynek

Branky a asistence : 19. Lelek, 60. Červíček, střely : 21 : 45, zásahy : 31 : 19, vyloučení : 8 : 7,   využití : 1 : 3, oslabení : 0 : 1, rozhodčí : Veselý – Šesták, Všetečka

Michal PAHULÁK trenér mužstva : “K utkání jsme nastoupili se čtyřmi juniory v sestavě. Proti kvalitnímu soupeři jsme se prosadit nedokázali a od první minuty nás soupeř předčil ve všech herních činnostech. Zápas nám ukázal řadu nedostatků, na jejich odstranění musíme do začátku mistrovských utkání ještě hodně zapracovat.”