V úvodním mistrovském utkání domácí hokejisté na tým z Nové Paky nestačili a podlehli!

HC Náchod – BK Nová Paka  1 : 5 (1 : 1, 0 : 3, 0 : 1)

V úvodním mistrovském utkání po dobře odehraném svátečním zápase v Trutnově se domácí střetli s ještě vloni druholigovým týmem Nové Paky. V brance byl Kouba, připraven byl Novotný. Paka měla v brance Boušku, v obraně hrál prim Suvorov s Kotyzou a v útoku hráli zkušení Nevyhoštěný s Hricem.

V úvodu se domácím hra celkem dařila, stačili držet krok s výborně bruslícím soupeřem. V polovině 5. min. fauloval Kotyza. Následná přesilovka gólovou radost domácím hráčům nepřinesla. Skóre se měnilo v 10. min. zásluhou hostujícího Hnika – 0 : 1. Pak Náchodští “šli” za vyrovnáním a v 17. min. tuto snahu překazil faul M. Škody. V čase 17 : 05 ve vlastním oslabení zkušený Kozák získal v útočném pásmu kotouč a chladnokrevně vyrovnal na třetinových 1 : 1.

Do druhé třetiny vstoupil domácí faulem Nováka ve 23 min.. V polovině 24. min. jeho nedovolený zákrok potrestal Leder – 1 : 2. Další faulový zákrok Nováka byl potrestán Yailovem v půli 36. min. – 1 : 3. Ve 40. min. Kouba při vyloučení Nováka vyrazil ránu Hrice i dorážku Nevyhoštěného, ale na doklepnutí Horyny z brankoviště již byl krátký – 1 : 4.

Do třetího dějství domácí nevstoupili pravou nohou, neboť po 21 sek. bomba Suvorova prosvištěla až za Koubova záda – 1 : 5. V této třetině si již v pohodě hrající hosté výsledek pohlídali. To neznamená, že domácí neměli šance, v 52. min. šance Zemana po gólu volala. Stav již po několika šancích na obou stranách zůstal neměnný

Další domácí zápas sehrají hráči Náchoda ve středu 5.10. od 18 : 00 hodin, kdy přivítají silný tým Stadionu Nový Bydžov, budeme chtít získat nějaké body a odčinit porážku.

Sestava : Kouba, (Novotný) – Lelek, Vytlačil, Řehák, Novák, Franců – Maršík, Matouš, Steklík, Kubasa, Kozák, Červíček, Škoda M., Vondřejc, Zeman

Branky a asistence : 18. Kozák, střely : 36 : 48, zásahy : 43 : 35, vyloučení : 7 : 6, využití : 0 : 3, oslabení : 1 : 0, rozhodčí : Padevět – Karlík, Rezek, diváci : 85

Michal PAHULÁK trenér mužstva : “Od začátku utkání jsme hráli dost nedisciplinovaně, za což nás hosté ve druhé třetině třikrát potrestali. Opět jsme doplatili na nedůrazné zakončování vypracovaných šancí. Ač nerad musím konstatovat, že soupeř byl po herní stránce v průběhu zápasu lepší a zvítězil zaslouženě.”