V domácím zápase hokejisté Náchoda po výborném výkonu v první třetině, v dalším průběhu utkání v okresním derby rivala z Jaroměře porazit nedokázali a odevzdali mu všechny body!

HC Náchod – HC Jaroměř  2 : 3 (1 : 0. 0 : 2, 1 : 1)

K dalšímu mistrovskému zápasu nastupovali domácí s jasným cílem odčinit středeční porážku z Nového Bydžova a soupeři vrátit prohru z jeho ledu! V brance byl od začátku Kouba, připraven byl Novotný, v obraně se poprvé náchodskému publiku představil Suk, též hráli studenti Lelek se Řehákem a v útoku po delší odmlce nastoupil M. Škoda. Jaroměř měla v brance juniora Mrázka, v poli byla vedena zkušenými obránci Vágnerem s extraligovými zkušenostmi a Bujňákem.

V první vyrovnané třetině se skóre měnilo v 15. min. po předchozím nedovoleném zákroku Házeho, brankově se na tom podílel střelec kapitán Havrda a asistenti Matouš s Červíčkem – 1 : 0.

Ve druhé části hry se domácí nemohli dostat do herní pohody. Nohy jako by jim ztěžkly, čehož soupeř v čase 21 : 31 využil po ráně J. Teubera, který překvapil Koubu – 1 : 1. Rovnovážné skóre doznalo změny ve 39. min., bohužel k nelibosti domácích v jejich neprospěch. O vedoucí branku soupeře se postaral důrazný Kašpar – 1 : 2.

Ve třetí periodě se domácím brzy podařilo nepříznivé skóre srovnat. Nejprve byl ve 42. min. vyloučen hostující obránce Souček (rovněž hrál v útoku junior Souček též Lukáš). Ve 43. min. přesilovková domácí eskadra dokázala srovnat Matoušem po nahrávce Lelka – 2 : 2. Vyrovnaný stav vydržel do času 43 : 03, kdy hostím zajistil vedení 2 : 3 neobsazený Holub. Náchod se snažil o vyrovnání ze všech sil. V 53. min. měl výbornou šanci P. Škoda v samostatném úniku, na mladíka Mrázka gólový recept najít nedokázal. V závěru měl vyrovnání na holi Lelek, ale ani jednu ze svých dvou příležitostí k brance nevedly. Snaha o srovnání skóre při hře bez brankáře v samém závěru alespoň k bodu nevedla, a tak Náchod s okresním rivalem podlehl i podruhé.

Další zápas sehraje tým Náchoda ve středu 8.11. od 18 : 00 hodin ve Dvoře Králové n/L. proti “domácímu” Spartaku Nové Město n/M..

Sestava : Kouba (Novotný) – Lelek, Řehák, Štěpán, Suk, Franců, Novák – Červíček, Matouš, Havrda, Škoda M., Vondřejc, Zeman, Steklík, Škoda P., Kubasa

Branky a asistence : 15. Havrda (Matouš, Červíček), 43. Matouš (Lelek), střely : 27 : 35, zásahy : 32 : 25 vyloučení : 2 : 3, využití : 2 : 0, rozhodčí : Petr – Karlík, Řezníček, diváci : 55

Michal PAHULÁK trenér mužstva : “Ve vyrovnaném utkání se podařilo soupeři vstřelit o jednu branku více po našich hrubých individuálních chybách.”