V dalším domácím zápase hokejisté Náchoda po ostudném výkonu porazili celek Opočna až v prodloužení!

HC Náchod – HC Opočno  4 : 3 pp (2 : 0, 1 : 2, 0 : 1 – 1 : 0)

K poslednímu mistrovskému zápasu základní části nastupovali domácí tentokrát v brance s Novotným, připraven byl zkušený Kouba, hrálo 5 juniorů. Hosté měli v brance juniora Lequina, v obraně hrál zkušený bývalý hráč Náchoda Podzimek a v útoku zkušení Petr s Dudadíkem a exnáchodský Steklík.

Po nedělním solidním výkonu proti týmu z Třebechovic p/O. nemělo být o vítěství Náchoda pochyb.

Na začátku utkání se domácím příliš nedařilo, vázla rozehrávka a o koncovce ani nemluvě. V úvodu 6. min. konečně otevřel skóre Matouš po nahrávce Suka – 1 : 0. O druhou branku se postaral P. Škoda po spolupráci s kapitánem Havrdou ve 13. min. – 2 : 0. Více branek v této části hry již nepadlo.

Kdo čekal, že skóre bude utěšeně narůstat ve prospěch domácích, tak ten byl zklamán. Byli to hosté, kteří v úvodu 25. min. při trestu Sklenáře Steklíkem vstřelili kontaktní branku – 2 : 1. Náchodští ve 30. min. díky výborně provedenému blafáku Červíčka po nahrávkách Lásky a Kubasy odskočili soupeři opět o dvě branky – 3 : 1. Jenže ani ne o min. později Petr snížil znovu na rozdíl jedné branky – 3 : 2. To bylo zároveň i třetinové skóre. V závěru třetiny byl po zakopnutí u hrazení zraněn Červíček.

Do třetí třetiny již nemohl nastoupit indisponovaný Červíček. V čase 47 : 06 byl za nesportovní chování vyloučen po předchozím neodpískaném faulu na Kubasu Vondřejc. Pouhých devět sek. stačilo k vyrovnání Dudadíkovi – 3 : 3. Pak již se Náchod marně snažil protrápit k vítězství v základní hrací době. Komplikace ještě přišly po zbytečném nedovoleném zákroku Zemana v čase 58 : 30. Oslabení domácí přestáli bez gólové pohromy, a tak přišlo na řadu prodloužení.

To začali Náchodští v oslabení do doby vypršení Zemanova trestu. Po jeho skončení při hře 4 na 4 v čase 60 : 55 se vydal na zteč Matouš a nepřipustil již další bodovou blamáž a získal pro Náchod bod navíc – 4 : 3. Po zápase následovala děkovačka věrných fans, po předveném výkonu hráče potěšila!

Další zápas sehraje tým Náchoda v neděli 20.11. proti týmu z Pardubického kraje HC Choceň, tím zahájí 2. část soutěže skupiny “B”, rozhodně nás čeká těžký a zajímavý zápas. Musíme předvést podstatně lepší výkon ve všech směrech, jinak bychom nemohli pomýšlet na bodový zisk!

Sestava : Novotný, (Kouba) – Vytlačil, Suk, Malina, Štěpán, Novák, Sklenář – Škoda P., Matouš, Havrda, Subbotin, Vondřejc, Zeman, do 40. Červíček, Láska, Kubasa, Verevochkin

Branky a asistence : 6. Matouš (Suk), 13. Škoda P. (Havrda), 30. Červíček (Láska, Kubasa), 61. Matouš, střely : 51 : 31, zásahy : 28 : 47, vyloučení : 9 : 8, využití : 0 : 2, rozhodčí : Všetečka – Boček, Hurei, diváci : 42

Michal PAHULÁK trenér mužstva : “Stydím se za hrůzný ostudný výkon svého týmu. Omlouvám se všem za předvedenou hru.”