V dalším domácím mistrovském zápase hokejisté Náchoda po bojovném výkonu přehráli nebezpečné Třebechovice p/O.

HC Náchod – SK Třebechovice p/O.   5 : 1 (1 : 0, 1 : 1, 3 :0)

Po středeční porážce s okresním rivalem z Nového Města n/M. nastupovali domácí k dalšímu mistrovskému zápasu v brance se zkušeným Koubou, připraven byl Novotný, v sestavě se poprvé v útoku objevil Richard Bořuta a po delší odmlce i M. Škoda. Náchod hrál od úvodu se třemi obranami a čtyřmi útoky. Hosté měli od začátku v brance Petrů, v obraně s kapitánem Kostkou a Plíhalem, v útoku hráli bratři J. a T. Drašnarovi.

Na počátku zápasu byl nejvytíženějším mužem Kouba, který vyřešil několik spletitých situací před svou brankou. Už už se zdálo, že v první části hry přítomní diváci branku neuvidí, když 4 sek. před sirénou po nahrávce P. Škody Matouš stanovil třetinové skóre na 1 : 0.

Ve druhé třetině se na konci 31. min. o vyrovnání zasloužil T. Drašnar – 1 : 1. Náchodští potrestali vyloučení Dittricha v půli 34. min. zásluhou kapitána Havrdy po asistencích P. Škody a Lelka – 1 : 2. Tento stav vydržel do konce prostředního dějství.

Ve třetí části další faul Součka v čase 44 : 20 gólově potrestal P. Škoda po nahrávkách Lelka a Řeháka – 3 : 1. Další branka padla ve 48. min. a přičinil se o ni Zeman přesnou ranou nad lapačku Petrů po spolupráci s M. Škodou a Vondřejcem – 4 : 1. Konečnou podobu skóre zařídil při trestu Netušila ve 49. min. P. Škoda po nahrávce Havrdy. Po závěrečném hvizdu mohla následovat děkovačka fans, kterou si hráči náležitě vychutnali.

Závěrečné utkání základní části sehrají hráči Náchoda ve středu 16.11. od 18 : 00 hodin na domácím ledě proti HC Opočno, bodovat je povinnost.

Sestava : Kouba, (Novotný) – Lelek, Řehák, Štěpán, Suk, do 26. Franců, Nová – Škoda P., Matouš, Havrda, Škoda M., Vondřejc, Zeman, Bořuta, Láska, Subbotin, Červíček, Kubasa, Verevochkin

Branky a asistence : 20. Matouš (Škoda P.), 34. Havrda (Škoda P., Lelek), 45. Škoda P. (Lelek, Řehák), 48. Zeman (Škoda M., Vondřejc), 49. Škoda P. (Havrda), střely : 33 : 35, zásahy : 34 : 28 vyloučení : 3 : 6, využití : 3 : 0, rozhodčí : Veinfurter – Paštika, Rezek, diváci : 80

Michal PAHULÁK trenér mužstva : “Na konci první třetiny jsme se ujali vedení. V polovině utkání soupeř vyrovnal, pak se nám podařilo využít tři přesilové hry a konečně jsme se mohli radovat z vítězství. Pochvalu za bojovný výkon zaslouží celý tým. V brance se prezentoval výborným výkonem Kouba.”