Po hrůzné druhé třetině hráči Náchoda odjeli z Hlinska s prázdnou!

HC Hlinsko Horses – HC Náchod  8 : 3 (1 : 1, 5 : 0, 2 : 2)

K dalšímu zápasu odjížděli hráči Náchoda s předsevzetím odčinit středeční nešťastnou prohru z Třebechovic p/O. a pokusit se znovu bodovat. V brance tentokrát dostal přednost před zkušeným Koubou mladší Novotný, v obraně se šesti beky včetně juniora Vytlačila a v útoku se čtyřmi kompletními formacemi, již s kapitánem Havrdou a se Subbotinem. Domácí měli v brance oporu Vlka, v obraně zkušené kapitána Beneše s Poskočilem a v útoku Hrona s Karáskem.

V úvodu utkání určil ráz nedovolený zákrok Havrdy po odehraných 24 sek.. Prakticky do 4. min. Horses nepustili hráče hostí z jejich obranného pásma. Menší oddech pro obranu přinesl až faul Karáska v půli 5. min.. Následná přesilovka branku nepřinesla. Po jejím skončení gólově udeřili domácí Jílkem na konci 6. min. – 1 : 0. V dalších přesilovkách při vyloučeních domácího Hrona v polovině 9. min. ani hostujícího M. Škody o dvě min. déle branku nepřinesly. Největší šanci měl na své holi Subbotin, Vlk byl proti a kotouč lapil do lapačky. Rovnovážné skóre zařídil  v 19. min. P. Škoda po nahrávkách Matouše a Havrdy – 1 : 1.

Ve druhé třetině domácí zredukovali sestavu a na jejich hře to bylo vidět. Ráz průběhu zápasu určila 28. min., kdy nejprve misky vah na stranu domácích přechýlil utěšenou ranou do horního růžku Nepokoj – 2 : 1 a 26 sek. později Novotného dorážkou překonal Štěpánek – 3 : 1. Pak rozhodčí domácím umožnil hrát dvojnásobnou přesilovku, nejprve byl ve 31. min. vyloučen Zeman a v úvodu 32. min. rovněž Lelek. Domácí touto nabídkou nepohrdli a v půli 32. min. navýšili bombou skóre Nepokojem – 4 : 1. Ve 34. min. se z dorážky prosadil Štěpánek, když svou vlastní ránu poslal backhandem za Novotného – 5 : 1.  Třetinové skóre stanovil na konci 35. min. Karásek – 6 : 1.

Do třetí třetiny hosté nastoupili ve zredukované sestavě. Oba týmy prostřídaly golmany, v domácí svatyni nastoupil Sodomka a náchodského Novotného nahradil Kouba. Skóre se pohnulo ve 44. min. po ráně Prachaře – 7 : 1. Při signalizovaném trestu pro domácí skóroval M. Škoda po nahrávkách Vondřejce a Havrdy – 7 : 2. V tentýž moment byl vyloučen Poskočil. Ve vlastním oslabení dovršil svůj hattrick Nepokoj – 8 : 2. Konečné skóre stanovil ve vlastním oslabení při vyloučení Nováka v 57. min. Vondřejc, když mu asistoval Lelek – 8 : 3.

Příští utkání sehrají Náchodští ve středu 30.11. od 10 : 00 hodin s týmem HC trutnov. Budeme se snažit soupeři vrátit porážku z jeho ledu!

Sestava : Novotný (41. Kouba) – Lelek, Vytlačil, Štěpán, Suk, Novák, do 48. Řehák – Škoda P., Matouš, Havrda (41. Kubasa), Škoda M., Vondřejc, Zeman (41. Havrda), Subbotin (41. Červíček), Bořuta, Verevochkin, do 41. Červíček, do 41. Láska, do 41. Kubasa

Branky a asistence : 19. Škoda P. (Matouš, Havrda), 55. Škoda M. (Vondřejc, Havrda), 57. Vondřejc (Lelek), střely : 38 : 26, zásahy : 23 : 30, vyloučení : 5 : 5, využití : 1 : 1, oslabení : 1 : 1, rozhodčí : Kolář – Matějka, Kalus, diváci : 120

Michal PAHULÁK trenér mužstva : “Utkání jsme nezačali dobře, domácí se ujali vedení. Postupně jsme hru vyrovnali a před koncem úvodní třetiny jsme srovnali i skóre. Druhá třetina se nám vůbec nevyvedla, pětkrát jsme inkasovali. Třetí třetina přinesla vyrovnanou hru a zápas se již jen dohrával.”