V dalším domácím zápase hokejisté Náchoda po zlepšeném výkonu v závěru utkání porazili celek Opočna.

HC Náchod – HC Opočno  7 : 2 (2 : 1, 2 : 1, 3 : 0)

K dalšímu mistrovskému zápasu skupiny “B” nastupovali domácí tentokrát v brance s Koubou, připraven byl Novotný, hráli 4 junioři i uzdravený Matouš. Hosté měli v brance náchodského juniora Lequina, v obraně hrál zkušený bývalý hráč Náchoda Podzimek a v útoku zkušení Škrabal s Dudadíkem a exnáchodský Steklík.

Po nedělní nečekané domácí porážce s Poličkou chtěli domácí vítězství za tři body. Vstup do zápasu se Náchodu vydařil ve 4. min. ve vlastním oslabení při vyloučení Štěpána se gólově prosadil Vondřejc – 1 : 0. V 8. min. zvýšil kapitán Havrda po spolupráci s Červíčkem a Vondřejcem na 2 : 0. Na konci 16. min. z ojedinělého útočného výpadu vstřelil kontaktní branku jubior Kubeček a zároveň stanovil stav po první třetině na 2 : 1 pro domácí. Skóre mohlo být podstatně vyšší, vždyť Náchodští spálili 6 tutových gólových šancí!

Kdo čekal, že skóre bude utěšeně narůstat  v prostřední části hryve prospěch domácích, tak ten byl zklamán. Ve 22. min. Hynek trefil pouze břevno branky Baronů. Ve 27. min. Havrda po spolupráci s Matoušem zvýšil na 3 : 1. Ve 39. min. snížil pozapomenutý Dudadík po nečekaném odrazu kotouče na 3 : 2. Naštěstí ještě do druhé přestávky vnesl klid do náchodských řad P. Škoda ve 40. min. po nahrávkách Matouše a Hynka – 4 : 2.

Ve třetí třetině se výsledkově projevila nejvíce herní převaha domácích. Ve 47. min. se gólu dočkal Hynek po spolupráci s Havrdou – 5 : 2. Tentýž hráč se ve 49. min. po opětovné náhře Havrdy gólově prosadil znovu – 6 : 2. O konečnou podobu skóre se ve vlastním oslabení při trestu Štěpána v 52 min. zasloužil důrazný Zeman – 7 : 2. Po zápase následovala po několikazápasové odmlce děkovačka věrných fans!

Další zápas sehraje tým Náchoda v neděli 11.12. od 17 : 00 hodin proti týmu z Pardubického kraje TJ Orli Lanškroun.

Sestava : Kouba, (Novotný) – Škoda P., Vytlačil, Novák, Štěpán, Sodomka – Hynek, Matouš, Havrda, Červíček, Vondřejc, Zeman, Kubasa, Bořuta, Verevochkin

Branky a asistence : 4. Vondřejc, 8. Havrda (Červíček, Vondřejc), 27. Havrda (Matouš), 40. Škoda P. (Matouš, Hynek), 47. Hynek (Havrda), 49. Hynek (Havrda), 52. Zeman, střely : 40 : 30, zásahy : 28 : 32, vyloučení : 2: 4, bez využití, oslabení : 2 : 0, rozhodčí : Machač – Bednář, Runštuk, diváci : 48

Michal PAHULÁK trenér mužstva : “V průběhu celého utkání jsme byli lepší. Situaci jsme si zkomplikovaliu před koncem druhé třetiny, kdy jsme si nechali vstřelit kontaktní branku na 3 : 2. Na vzniklou situaci jsme hned odpověděli brankou na 4 : 2. Ve třetí třetině jsme naši herní převahu vyjádřili i výsledkově. Po delší době jsme se radovali z vítězství. Doufám, že tato výhra nás nakopne a bude pro tým povzbuzením do dalších zápasů.”