V prvním domácím mistrovském zápase hokejisté Náchoda po bojovném výkonu přehráli nebezpečné Třebechovice p/O., když se hattrickem prezentoval exkapitán Havrda!

HC Náchod – SK Třebechovice pod Orebem  7 : 3  (1 : 1, 3 : 2, 3 :0)

K prvnímu domácímu mistrovskému zápasu nastupovali Náchodští po dobrém nedělním výkonu v brance s Novotným, připraven byl Kouba, v sestavě objevil RUBÁČEK a v útoku si poprvé oblékl bílý dres junior Jakub KOCIÁN z partnerského Hronova a rovněž v letošní sezóně premiérově důrazný MATOUŠ, též se na postu forwarda nečekaně objevil PELDA. Náchod hrál od úvodu se třemi kompletními formacemi. Hlavním úkolem bylo neinkasovat branku v samém úvodu zápasu. Hosté měli od začátku v brance dorostence Šimona, v obraně s kapitánem Kostkou a Plíhalem, v útoku hráli zkušený Bartoň a Drašnar.

Příkaz trenéra neinkasovat v samém úvodu utkání, hráči domácích splnili. Na konci 11. min. pozorný Novotný vychytal únik Jušty. Po dvou min. si mladý Šimon poradil se šancí debutanta Kociána. Na branku se čekalo do 15. min.. Nejprve v čase 14 : 28 otevřel skóre Netušil ranou pod horní tyč – 0 : 1. Naštěstí Havrda s gólovou odpovědí neotálel, branku k tyčce vstřelil po nahrávce Matouše po 29 sek. – 1 : 1. Tento rovnovážný stav platil po první třetině.

Ve druhé třetině se v úvodu 25. min. po přesném pasu Nováka vydal Maršík do útočného pásma a svůj výpad zakončil přesnou ranou z ostrého úhlu ke vzdálenější tyči a získal Náchodu vedení – 2 : 1. Stačila chvilka nepozornosti v rozehrávce a hosté blafákem Netušila po 47 sek. vyrovnali – 2 : 2. Pak domácí ustáli vyloučení Rubáčka z 28. min. bez gólového trestu. Radost Orebitů vypukla na konci 34. min. po odrazu kotouče k Bartoňovi, který si s koncovkou věděl rady – 2 : 3. O půl min. déle přišel nedovolený zákrok T. Drašnara a v 37. min. trestal ranou do víka Maršík po nahrávkách Matouše a Rubáčka – 3 : 3. O to, že se Náchodu půjde ještě veseleji do kabin po druhém dějství se zasloužil Havrda když využil nahrávku Maršíka k parádnímu blafáku v čase 39 : 06 – 4 : 3.

Ve třetí části ve 43. min. zvyšoval Lelek ranou z mezikruží po přistrčení Wajsara – 5 : 3. Na počátku 44. min. Matouš našel s chutí hrajícího Havrdu, který dovršil hattrick – 6 : 3. V čase 45  : 00 si faulem pomohl mladík Lochman a po 44 sek. byl zásluhou přesné rány Štěpána od modré po spoluprácí s Maršíkem zpět ve hře – 7 : 3. Tento stav již vydržel do konce utkání, nic na tom nezměnily dvě vyloučení domácích ani dva tresty soupeře. Po závěrečném hvizdu mohla následovat děkovačka fanoušky, kterou si hráči náležitě vychutnali.

Další zápas sehrají hráči Náchoda v neděli 1.10. od 17 : 00 hodin na ledě soupeře HC Slovan Moravská Třebová.

HC Náchod: Novotný, (Kouba) – Štěpán, Rubáček, Suk, Pánek, Novák, Lelek – Maršík, Matouš, Havrda, Kocián, Kubeček, Pelda, Vondřejc, Škoda, Wajsar

SK Třebechovice p/O. : Šimon – Veselý, Kostka, Samek, Mlateček, Souček, Plíhal – Wolf, T. Drašnar, Jušta, Netušil, Zahradník, Beránek, Bartoň, Dittrich, Lochman

Branky a asistence : 15. Havrda (Matouš), 25. Maršík (Novák), 37. Maršík (Matouš, Rubáček), 40. Havrda (Maršík), 43. Lelek (Wajsar), 44. Havrda (Matouš), 46. Štěpán (Maršík),

Zásahy : 26 : 36,

Vyloučení : 3 : 4, využití : 2 : 0,

Rozhodčí : Nedvěd – Pluháček, Řezníček,

Václav PÁNEK trenér mužstva : “Jsem rád za tři tři body, které jsme získali díky povedené třetí třetině. Jinak od úvodu zápasu to byl vyrovnaný hokej, kdy jsme chvilku měli navrch my, chvíli Třebechovice. Za mě, je to pro Třebechovice krutý výsledek, ale za tři body jsem velmi rád. Po taktické stránce jsme dle mého názoru odehráli nejhorší zápas v sezóně, stále máme na čem pracovat.”