V dalším domácím zápase hokejisté Náchoda zaslouženě porazili celek Opočna!

HC Náchod – HC Opočno  8 : 1 (2 : 0, 5 : 0, 1 : 1)

K dalšímu mistrovskému zápasu základní části nastupovali domácí tentokrát v brance s Novotným, připraven byl Kouba, hrálo 5 juniorů. Letošní premiéru si odbyli Malina v obraně, se Řezníčkem v útoku. Do obrany se vrátil zkušený hrající trenér Pánek a do útoku srdcař Vondřejc. Hosté měli v brance Mičiana, v obraně hráli zkušení, bývalý hráč Náchoda Podzimek s Daňem a v útoku exnáchodský Steklík s Čapkem.

Po nedělním solidním výkonu proti týmu Poličky, nemělo být o vítězství Náchoda pochyb. Na začátku utkání se domácím příliš nedařilo, vázla rozehrávka a o koncovce ani nemluvě. Náchodští měli výhodu dvou přesilových her následujících těsně po sobě při vyloučení Mervarta v 6. a 8. min.. Gólu v síti Baronů se přítomní diváci při početní výhodě nedočkali. První branka padla až ve 13. min., když Matouš vymíchal Mičiana – 1 : 0. V 18. min. bomba Hynka skončila pouze na pravé tyči Mičianovy klece. Pak byl v téže min. vyloučen Vondřejc, hosté kontaktní branku vstřelit nedokázali. Druhé branky se diváci dočkali 4 sek. před prvním klaksonem, zasloužil se o ni Hynek po nahrávce Kubečka – 2 : 0.

Kdo čekal, že skóre bude utěšeně narůstat ve prospěch domácích, tak ten měl pravdu. Hned v úvodu prostředního dějství se ve 21. min. trefil Maršík po nahrávkách Matouše a Havrdy – 3 : 4. O čtvrtou branku se zasloužil ve 23. min. kapitán Zeman po teči Červíčkovy skryté rány po náhře od Nováka – 4 : 0. V čase 23 : 02 rána Maršíka skončila pouze na horní tyči branky Baronů. Ve 25. min. se backhandovou tečí z brankoviště rány Červíčka zapsal do střelecké listiny Vondřejc – 5 : 0. V polovině utkání se ve 29. min. podruhé v tomto střetnutí mohl radovat po přesné ráně pod horní tyč Hynek po spolupráci se Zemanem a Pánkem – 6 : 0. Třetinové skóre stanovil ve 37. min. junior Řezníček po asistencích Kubečka a Pánka – 7 : 0.

Vstup do třetí části se Náchodu nevydařil, neboť svůj samostatný únik v čase 41 : 46 dokázal Čapek ranou pod horní tyč gólově zúročit – 7 : 1. O konečnou podobu skóre se postaral na počátku 51. min. přesnou ranou od modré Pánek po nahrávce Kubečka – 8 : 1. Pak se již domácí gólostroj zasekl. Po zápase následovala děkovačka s věrnými fanoušky, která po předvedeném výkonu hráče potěšila!

Další zápas sehraje tým Náchoda ve středu 1.11. od 18 : 30 hodin v tradičním okresním derby v Novém Městě n/M., s místním Spartakem. Čeká nás těžký zápas, v němž jsou favoritem domácí. Musíme předvést podstatně lepší výkon ve všech směrech, jinak bychom nemohli pomýšlet na bodový zisk!

HC Náchod : Novotný, (Kouba) – Štěpán, Pelda, Malina, Pánek, Novák, Vytlačil – Maršík, Matouš, Havrda, Hynek, Kubeček, Řezníček, Červíček, Vondřejc, Zeman, Wajsar

HC Opočno : Mičian – Franc, Podzimek, Čtvrtečka, Daňo, Kubíček, Tomášek – Čapek, Mervart, Zelený, Koudelka, Mlateček, Steklík, Kapucián, Winkler, Kopecký

Branky a asistence : 13. Matouš, 20. Hynek (Kubeček), 21. Maršík (Matouš, Havrda), 23. Zeman (Červíček, Novák), 25. Vondřejc (Červíček), 29. Hynek (Zeman, Pánek), 37. Řezníček (Kubeček, Pánek), 51. Pánek (Kubeček),

Zásahy : 20 : 44,

Vyloučení : 1 : 5, navíc Mervart (Opočno) 10 min. OT, bez využití,

Rozhodčí : Veinfurter – Řezníček, Šesták,

Václav PÁNEK trenér mužstva : “Po celý zápas jsme si vytvářeli mnoho šancí, které jsme nedokázali proměňovat. Jsem rád za 3 body. Tenhle zápas musíme rychle zapomenout, protože ve středu nás čeká úplně jiný hokej.”