V nedělním utkání hokejisté Náchoda sice dotáhli dvougólové manko, ale nakonec padli v prodloužení

HC Náchod – HC Spartak Choceň  2 : 3 pp (1 : 2, 0 : 0, 1 : 0 – 0 : 1)

K dalšímu zápasu nastupovali domácí, po více jak týdenní pauze s Koubou v brance, připraven byl Novotný. Stále chyběli beci, kapitán Suk, Lelek s Novákem a forward Havrda. V obraně domácích si premiéru odbyl junior Ondruš hrající za Hronov. Hosté nastoupili v brance s Krejčím, v obraně hrál Knytl a v útoku kapitán Krejza, zkušený Prachař či Polák,

Utkání nezačalo pro Náchod vůbec dobře, v úvodu 3. min. byl vyloučen Vondřejc. Následné oslabení domácí, přečkali ještě bez gólové úhony. Hosté udeřili 2 sek. po návratu náchodského centra, když z levé strany Koubu propálil zkušený Krejza – 0 : 1. Pak musel odstoupit hrající trenér Pánek. Než se Náchodští z nečekaného gólového otřesu vzpamatovali, v 7. min. vypálil z pravé strany Novák a po jeho skryté ráně to bylo 0 : 2. O kontakní branku se postaral při trestu Knytla na sklonku 11. min. Maršík po spolupráci se Štěpánem a Peldou – 1 : 2. V čase 18 : 10 obdržela domácí hráčská lavice trest za chybné střídání. Jednogólové vedení Chocně vydrželo i po zbytek první části hry.

Ve druhé třetině domácí nejprve ubránili vyloučení Vytlačila z 25. min.. Ve vlastním oslabení hostující obrana nechala dostatek volného prostoru Matoušovi, ten proti Krejčímu v koncovce neuspěl. A pak se Náchodští pustili do dobývání branky Spartaku. K vyrovnání nevedlo vyloučení Pilaře z min. 34.. Důležitý moment přišel v čase 37 : 18, kdy byl nejprve unikající Hynek seknut v gólové šanci Polákem J. a následně ošklivě krosčekován Novákem. Pro náchodského juniora, tak zápas předčasně skončil. Následovalo trestné střílení, kterého realizaci si vzal na sebe Matouš, ale znovu  na Krejčího gólový recept nenašel. V následné přesilovce ani ve zbytku času prostředního dějství již kýžená vyrovnávací branka nepadla.

Do třetí třetiny vstoupili domácí s korekturou v sestavě, mladík Polej si prohodil místo se Škodou. Herní cíl Náchoda byl stanoven jasně – alespoň vyrovnat a případně nepříznivý stav otočit a získat plný počet bodů. Domácím se dlouho nedařilo naplnit ani první část vytčeného cíle. Ve 43. min. byl za zdržování hry vyhození puku vyloučen Novotný T. a na konci následující min. i Krejza. Následná početní výhoda dvou hráčů v poli, Náchodským vyrovnání nepřinesla. Stejně tomu bylo i při vyloučení Prachaře na konci 48. min.. V polovině 50. min. byl vykázán z ledové plochy bojovník Vondřejc. V samém konci 51. min. brankář Krejčí obdržel trest za zdržování hry. Ani tato krátká početní výhoda ke srovnání jednogólového manka nevedla. Na konci 55. min. mohl rozhodnout Prachař, Kouba stačil jeho zakončení tečovat do tyče. Zasloužené vyrovnání přišlo až v čase 56 : 34, kdy se Matouš trefil přesně po nahrávkách Peldy a debutujícího Ondruše – 2 : 2. Protože do konce řádné hrací doby již branka nepadla, přišlo na řadu prodloužení. V prodloužení se u domácích neprosadili Maršík ani Zeman. O druhém bodu pro Spartak rozhodl v čase 63 : 09 ostrou ranou od modré Prachař – 2 : 3.

Další zápas čeká tým Náchoda ve středu 15.11. od 18 : 00 hodin na domácím ledě s těžkým soupeřem BK Nová Paka!

HC Náchod : Kouba, (Novotný) –  Štěpán, Pelda, Vytlačil, do 5. Pánek, Odruš, Řehák – Maršík, Matouš, Polej, Škoda M. (Wajsar), Kubeček, Hynek, Červíček, Vondřejc, Zeman, Wajsar

HC Spartak Choceň : Krejčí, (Valenta) – Knytl, Koutecký, Novák, Pecháček, Novotný T., Vacek – Krejza, Lichtág, Michalec, Polák, Adámek, Novotný J., Prachař, Svatoš, Farkas, Pilař

Branky a asistence : 11. Maršík (Štěpán, Pelda), 57. Matouš (Pelda, Ondruš),

Zásahy : 31 : 27,

Vyloučení : 4 : 8 + TS, využití : 1 : 0,

Rozhodčí : Veinfurter – Pluháček, Řezníček,

Václav PÁNEK trenér mužstva : “Měli jsme špatný vstup do utkání. Myslím si, že prvních deset minut, kdy jsme obdrželi dva góly, rozhodlo o tom, že celý zápas jsme dobývali branku soupeře a i přes dostatek šancí jsme nebyli schopni brzy výsledek vyrovnat. Každopádně se nám to povedlo až ke konci zápasu, za což jsme rádi. Bohužel ten bonusový bod si odvezl soupeř. Kromě těch prvních deseti minut si myslím, že to bylo vyrovnané utkání i na šance a mrzí nás, že jsme bonusový bod nezískali my!”