Ve středečním mistrovském utkání hokejisté Náchoda v silně improvizované sestavě na ledě staronového účastníka KLM Dvora Králové n/L. předvedli bojovný výkon a zaslouženě zvítězili! Hattrickem se blýskl junior Lejdar!

HC Dvůr Králové n/L. – HC Náchod  3 : 7 (0 : 1, 1 : 4, 2 : 2)

V dalším mistrovském utkání KLM chtěli hokejisté Náchoda odčinit nedělní domácí porážku s Chrudimí a získat tři body. Do Dvora, však odjížděli ve značně improvizované sestavě. V brance byl Kouba, záda mu jistil Novotný. V obraně byly oproti neděli velké změny. Nehráli Lelek s Vytlačilem, naopak úspěšnou premiéru mezi muži si odbyl dorostenec Podškubka. V útoku si premiérově zahráli junioři Lejdar s Bímanem. Chyběli Červíček a junior Kocián. Domácí měli v brance dorostence Petříka, v obraně hráli zkušený kapitán Vitebský a Dostál, v útoku hrál ostřílení Veselý a Dudadík s mladým Hynkem.

Úvodní třetina přinesla svižný hokej, většinou se hrálo pod režií Náchodských. Jedinou branku viděli přítomní diváci ve 12. min. z hole novice Bímana po nahrávce Štěpána – 0 : 1. V 17. min. byl ještě vyloučen Dvořák. Stav zůstal neměnný, protože největší šanci Vognara v oslabení zmařil pozorný Kouba.

Druhá třetina již tak ze strany náchodských hokejistů dobrá nebyla, skóre překvapivě narostlo v jejich prospěch! Hned v čase 20 : 53 Lejdar z pravé strany nahodil kotouč na Matouše, od kterého se odrazil za bezmocného Petříka – 0 : 2. Pak svou šanci neproměnil rychlík Hynek. Ve 24. min. se kotouč od Bímana přes Vondřejce dostal ke kapitánovi Zemanovi, který rutinně skóroval – 0 : 3. Na konci 27. min. se na útočnou misi vydal náchodský mladík Lejdar a z pravé strany po několika přesných kličkách se parádně trefil pod horní tyč – 0 : 4. V polovině 29. min. si faulem pomohl Vitebský. Při jeho pobytu na trestné lavici se do úniku dostal Hynek, Kouba zůstal klidný a jeho šanci zlikvidoval. Největší šancí hostí byla spojnice branky nastřelená Matoušem v úvodu 31. min.. V těže min. byl za nedovolený zákrok vyloučen Štěpán, oslabení branku nepřineslo. Ve 33. min. branková akce začala u Matouše, který nahrál Škodovi a ten parádně našel na brankovišti volného Peldu, který uklidil kotouč do prázdné klece – 0 : 5. O čisté konto přišel Kouba v půli 39. min. po přesné ráně Hynka od modré při vyloučení Kubečka – 1 : 5.

Rovněž vstup do třetí třetiny se Náchodu vydařil. V čase 41 : 04 skóroval Lejdar po nahrávce Škody – 1 : 6. V čase 44 : 01 při trestu Mišince si Lejdar dovršil hattrick po nahrávkách Matouše a Štěpána – 1 : 7. V tentýž moment byl střídán mladík Petřík zkušeným Mráčkem. Pak již gólové zakončení patřilo pouze domácím. Nejprve na počátku 47. min. si Veselý položil Koubu a kličkou na dlouhou ruku skóroval – 2 : 7. O konečné skóre se postaral v 52. min. ve vlastním oslabení při probíhajícím trestu Vitebského Lelka – 3 : 7. V závěru, pak v čase 56 : 59 fauloval Dudadík a za kritiku rozhodčích obdržel navíc 10 min. OT + OK. Po zápase následovala zasloužená děkovačka se skupinkou věrných fanoušků, kterých si nesmírně vážíme!

Další mistrovské utkání sehrají hráči Náchoda v neděli 26.11. od 17 : 00 hodin na domácím ledě proti podstatně kvalitně lepšímu soupeři HC Kohoutům Česká Třebová. Doufejme, že navážeme na dobrý výkon ze Dvora.

HC Dvůr Králové n/L : Petřík, (45. Mráček) –  Dostál, Mišinec, Furmánek, Branda, Bulawa, Dvořák, Vitebský – Březák, Háze, Vognar, Lelka, Voděrek, Veselý, Hynek, Rutrle, Dudadík

HC Náchod : Kouba, (Novotný) – Pelda, Novák, Štěpán, Malina, Podškubka – Škoda, Matouš, Lejdar, Wajsar, Kubeček, Polej, Bíman, Vondřejc, Zeman

Branky a asistence : 12. Bíman (Štěpán), 21. Matouš (Lejdar), 24. Zeman (Vondřejc, Bíman), 27. Lejdar, 33. Pelda (Škoda, Matouš), 42. Lejdar (Škoda), 45. Lejdar (Matouš, Štěpán),

Zásahy : 37: 35,

Vyloučení : 5 : 4, navíc Dudadík (Dvůr Králové n/L.) 10 min. OT + OK, využití : 1 : 1, oslabení : 1 : 0,

Rozhodčí : Machač – Pluháček, Řezníček,

Václav PÁNEK trenér mužstva : “Tento zápas byl pro nás poněkud specifický, vzhledem k tomu, že jsme k němu jeli v podstatě z polovinou manšaftu složenou z poloviny z juniorů. Myslím si, že to kluci zvládli velmi dobře, jsem rád za jejich individuální výkony. Na druhou stranu ten zápas mohl vypadat trošku jinak, kdyby soupeř proměnil několik gólových šancí, které se mu po naší naivitě nabídli, ale jsem rád že i přes náš občas rozpačitý výkon jsme dokázali vstřelit sedm gólů a z utkání vytěžili tři body.”