V dalším zápase na ledě soupeře hokejisté Náchoda po solidně odehrané druhé třetině nakonec odjeli z Nové Paky s desítkou

BK Nová Paka – HC Náchod  10 : 4 (4 : 1, 2 : 3, 4 : 0)

K dalšímu zápasu na soupeřově ledě odjížděli hráči Náchoda s předsevzetím odčinit nedělní porážku v Lanškrouně a pokusit se potrápit favorita. V brance nastoupil od začátku zápasu Kouba, připraven byl Novotný, v obraně nastoupil po nucené pauze Pelda a junior Ondruš, v útoku se objevili další junioři Voděracký s Hynkem a hráli jsme na kompletní tři lajny. Hrát nemohli Lelek, kapitán Zeman a Maršík. Domácí měli v brance Krinwalda, v obraně hráli Suvorov s Kotyzou, v útoku hráli zkušení Hric, Nevyhoštěný a Hnik.

Náchodu se vstup do zápasu příliš nevydařil. Nejprve sice ve 4. min. zazvonil na pravou tyč domácí klece Polej, ale pak se taktovky chopili domácí Bruslaři. V úvodu 6. min. z levé strany pohotově skóroval Dvořák – 1 : 0. O necelé dvě min. švihl zápěstím na modré Klust a domácí vedli o dvě branky – 2 : 0. Další branka padla v 11. min. z hole Brokeše – 3 : 0. Po této brance došlo ke korekci v sestavě, když zkušený Škoda si prohodil post s mladíkem Polejem. V 17. min. se trefil nechytalně Kotyza – 4 : 0 a s hosty to nevypadalo příliš vábně. Třetinovou korekci výsledku zařídil v čase 19 : 45 Polej po asistencích Matouše a Peldy – 4 : 1.

Ve druhém dějství se v čase 26 : 33 zásluhou Škody po spolupráci s juniory Kociánem a Kubečkem radovali první hráči Náchoda – 4 : 2. V čase 28 : 28 byl vyloučen velmi přísně Vytlačil. Domácí s gólovou odpovědí příliš neotáleli, když přesně po min. z rychlého brejku skóroval Hnik, po předchozím neodpískaném držení Kubečka za ruku – 5 : 2. Hosty tento moment nezlomil, právě naopak, v čase 32 : 20 se trefil Matouš tečí Sukovy rány od modré – 5 : 3. Kontaktní branku zařídil po nahrávkách Kubečka a Hynka ze samostatného nájezdu Kocián ve 37. min. – 5 : 4! Bruslaři rychle trestali chybu hostí v úvodu 38. min. zkušeným Nevyhoštěným – 6 : 4.  Do kabin se mohlo jít za ještě příznivějšího stavu. Dvě sek. před druhým klaksonem Matouš trefil pouze tyč!

Do třetí části vstupovali hosté s vizí získat minimálně jeden bod. Již po 28 sek. byl vyloučen Voděracký, následné oslabení jsme přestáli bez gólové újmy. Pak si zahráli přesilovku i hosté po faulu Suvorova v úvodu 42. min., kýžený kontaktní gól bohužel nepadl. Další oslabení při vyloučení Matouše v půli 49. min. hosté rovněž ustáli. Při dalším vyloučení již paní štěstěna při Náchodských nestála a Nevyhoštěný vstřelil v čase 52 : 30 zlomový sedmý gól – 7 : 4. O 67 sek. déle zvyšoval Nezbeda na 8 : 4. Na počátku 55. min. zařídil další branku mladík Trejbal – 9 : 4. Kalich hořkosti dal Náchodu vypít v čase 57 : 49 Vrba, který “čepoval” novopackou desítku a pečetil na krutých 10 : 4 pro domácí Bruslaře.

Příští utkání na domácí ledové ploše sehrajeme doma v neděli 21.1. od 17 : 00 hodin se soupeřem z Pardubického kraje HC Spartak Polička, jistě bude k vidění zajímavý zápas.

BK Nová Paka : Krinwald, (Vizner) – Kotyza, Suvorov, Vrba, Had, Klust, Najman – Brokeš, Hnik, Nevyhoštěný, Malík, Dvořák, Hric, Trejbal, Nezbeda, Foerster

HC Náchod : Kouba, (Novotný) – Pelda, Suk, Štěpán, Vytlačil, Novák, Ondruš – Voděracký, Matouš, Škoda, Kocián, Kubeček, Polej, Červíček, Vondřejc, Hynek

Branky a asistence : 20. Polej (Matouš, Pelda), 27. Škoda (Kocián, Kubeček), 33. Matouš (Suk), 37. Kocián (Kubeček, Hynek),

Zásahy : 17 : 37,

Vyloučení : 2 : 5, využití : 2 : 0,

Rozhodčí : Machač – Rezek, Řezníček,

Václav PÁNEK – trenér mužstva : “Pro nás těžké utkání. Měli jsme horší vstup do zápasu, kdy jsme dovolili soupeři jít do čtyřgólového vedení. Každopádně ve druhé třetině jsme se zvedli, ta hra se trošku vyrovnala. Dokázali jsme vstřelit góly, přiblížili se na rozdíl jednoho. Každopádně ve třetí třetině jsme tam měli pasáž asi tří minut, kdy jsme zbytečně šli do oslabení a během tří minut jsme dostali tři góly. A výsledek vypadá hrozivě, každopádně když vezmu kvalitu kádru, tak my se s Pakou absolutně nemůžeme rovnat. V podstatě jsme tam byli s půlkou kádru juniorky a i přesto jsme ten zápas nějakým způsobem zdramatizovali, byť ta poslední třetina, hlavně těch posledních několik minut mě strašně mrzí, protože to dostat deset gólů je samozřejmě hodně špatný!”