V dalším domácím utkání hokejisté Náchoda nešťastně podlehli Chrudimi!

HC Náchod – HC Chrudim  2 : 3 (1 : 1, 1 : 0, 0 : 2)

V dalším domácím zápase Náchod nastoupil v brance se zkušenmý Bláhou, připraven byl Kubeček, v sestavě chyběli obránci Srba, Lelek i Řehák, forwardi Steklík s Rojšlem a univerzál Škoda P.. Naopak v obraně hrál Šrenk. Hosté měli v brance Amenta a nastoupili s 19 hráči v poli.

Vstup do zápasu se Náchodu docela povedl, neboť v 8. min. Šrenk po Králikově asistenci otevřel skóre střetnutí – 1 : 0. V 15. min. se proti Bláhovi v sólovém úniku neprosadil Cvrček. Vyrovnání přinesla až 17. min. při trestu Havrdy z hole Dobiáše, který propálil vše co mu stálo v cestě včetně výborného Bláhy – 1 : 1.

Ve druhé třetině se Chrudim všemožně snažila překlopit misky vah na svoji stranu, v cestě jim stál neprůstřelný Bláha. Skóre se měnilo ve 26. min. zásluhou Hakličky, který využil nahrávky Červíčka – 2 : 1.

Také ve 3. dějství byli střelecky aktivnější hosté. Střelecky vycházeli hosté dlouho naprázdno. Vyrovnat se Chrudimi podařilo až po rychlé akci v úvodu 57. min. Haltuchem – 2 : 2. Bohužel po 20 sek. Pilař vypálil od modré a trefil kapitána Vernera přímo do obličeje a ten již nemohl zabránit ve skórování Cvrčkovi – 2 : 3. Náchodští se odhodlali ke hře bez brankáře a málem ještě inkasovali do opuštěné klece, soupeř totiž trefil ranou přes celé hřiště tyč. Vyrovnat se domácím již bohužel nepodařilo.

Další již čtvrté domácí utkání v řadě sehrájí Náchodští ve středu 12.1. od 18 : 00 hodin a soupeřem jim nebude nikdo jiný než tradiční okresní rival TJ Spartak Nové Město n/M.. Jistě bude na ledě k vidění urputná bitva, doufejme že se šťastným koncem.

Sestava : Bláha, (Kubeček) – Verner, Šrenk, Králik, Štelzig, Jičínský – Vaňát, Prouza, Havrda, Škoda M., Vondřejc, Zeman, Červíček, Haklička, Kubasa

Branky a asistence : 8. Šrenk (králik), 26. Haklička (Červíček), střely : 19 : 56, zásahy : 52 : 17,  vyloučení : 4 : 3, využití : 0 : 1, rozhodčí : Pecha – Řezníček, Vodička, diváci : 74

Michal PAHULÁK trenér mužstva : “S kvalitním soupeřem jsme kvalitu nahrazovali bojovností. Dvakrát jsme v utkání vedli a o body jsme přišli ve třetí třetině dost nešťastnými brankami. Druhá padla po nedůrazu v našem obranném pásmu a ta třetí po ráně do obličeje našeho kapitána, který již nedokázal zabránit dorážce neobsazeného utočníkai soupeře.”