V dalším domácím zápase hokejisté Náchoda po špatných začátcích v prvních dvou třetinách v derby s rivalem z Nového Města n/M.. ve třetí části korigovali nepříznivý stav. A když domácí neproměnili ani trestné střílení nakonec na body nedosáhli!

HC Náchod – TJ Spartak Nové Město n/M.  1 : 2 (0 : 1. 0 : 1, 1 : 0)

Ke čtvrtému domácímu zápasu v řadě nastupovali domácí v brance  se svou jasnou jedničkou Bláhou, se třemi formacemi včetně čtyř juniorů, zkušenými Králikem a po určité pauze se Sochorem a v útoku zkušenějším Kubasou a novicem Tomášem Řezníčkem. Soupeř měl v brance zkušeného Čápa, v obraně nastoupil důrazný kapitán Klust a v útoku si zahrál bratr Vojty Kubasy Václav a též si premiéru odbyl junior Zámečník.

Vstup do zápasu Náchodu příliš nevyšel, neboť v čase 2 : 52 byl vyloučen Vaňát. Díky nedůrazu v následném oslabení před brankou, neměl Mach po 35 sek. potíž trefit poloprázdnou domácí klec – 0 : 1. V 5. min. se do hry po Červíčkově krátké indispozici dostal poprvé do hry Řezníček. Protože v dalším průběhu hry, jak domácí Bláha, tak hostující Čáp byli pozorní stav se již do konce třetiny neměnil. Ani při vyloučeních Klusta ve 12. min. ani Dostála v min. 17., Náchod sehrál následné přesilovky nedůrazně

Ve druhé třetině se domácí opět nemohli dostat do náležité herní pohody. Po 96 sek. od zahájení hry dal druhou gólovou tečku domácím Velínský, když brance předcházel opět nedůraz v naší obranné třetině – 0 : 2. Ve 28. min. byl vyloučen Hylena, Náchod sehrál přesilovku celkem solidně, ale bez gólového efektu. Na konci 30. min. si faulem pomohl Steklík, hosté též na výborného Bláhu gólový recept nenašli. Pak domácí začali přebírat otěže do svých rukou, chybělo pouze gólové zakončení.

Ve třetí třetině se Náchodští přece jen kontaktní branky dočkali, ve 48. min. Vondřejc napřáhl z levé strany a Štelzig jemnou tečí změnil směr střely mimo dosah Čápa – 1 : 2. Na konci 50. min. za hákování Zámečníka unikajícího Prouzy bylo nařízeno trestné střílení, které Zeman následně neproměnil! V 53. min. se do sólového úniku dostal Havrda, na Čápa též nevyzrál. V závěru se domácí odhodlali ke hře bez brankáře, ale ani Prouza či Zeman vyrovnat již nedokázali.

Další zápas sehraje tým Náchoda již v pátek 14.1. od 18 : 30 hodin na ledě HC Kohouti Česká Třebová, jedná se sehrání odloženého utkání 5. kola.

Sestava : Bláha, (Kubeček) – Králik, Šrenk, Sochor, Štelzig, Verner, Jičínský – Vaňát, Prouza, Havrda, Steklík, Vondřejc, Zeman, Červíček, Škoda M., Kubasa, od 5. Řezníček T.

Branka a asistence : 48. Štelzig (Vondřejc), střely : 28 : 24, zásahy : 22 : 27, vyloučení : 5 : 4 + TS, využití : 0 : 1, rozhodčí : Veinfurter – Šesták, Všetečka, diváci : 73

Michal PAHULÁK trenér mužstva : “Po dvou inkasovaných brankách v úvodech třetin. Od poloviny utkání jsme byli lepší a ve třetí části jsme vstřelili kontaktní branku a navíc neproměnili trestné střílení a nedali další dva nájezdy. V dramatické koncovce jsme bojoval až do závěrečné sirény, ale díky naší špatné koncovce jsme bodovat nedokázali.”