Ve středečním utkání hokejisté Náchoda porazili silný tým Nového Bydžova i díky výbornému výkonu Kouby v brance a hattricku Matouše

HC Náchod – Stadion Nový Bydžov  5 : 2 (1 : 0, 3 : 2, 1 : 0)

K dalšímu domácímu zápasu nastupovali Náchodští v brance s Koubou, připraven byl Novotný, v obraně Lelka nahradil junior Vytlačil a v poli místo Červíčka nastoupil další junior Hynek. Cíl byl jasný, pokračovat ve zlepšeném výkonu a odčinit nedělní nešťastnou porážku s Litomyšlí v domácím prostředí. Hosté měli v brance exnáchodského juniora Lequina, v obraně tvrdili muziku zkušené nové akvizice Dostál s Borovcem, v útoku chtěli domácí obranu provětrávat šikovní kapitán Eis s Chárou a Jebavým, rovněž na postu útočníka hrál druhý exnáchodský junior Láska.

Utkání se zpočátku odvíjelo útoky na obě branky, střelecky byli aktivnější hosté, kteří dostávali  Koubu do optimální pohody. Gólově udeřili první domácí ve 13. min. Matoušem po nahrávce Nováka – 1 : 0. Stejný hráč o půl min. později napálil pouze horní tyč Lequinovi klece. V 16. min. hráli hosté po faulu Peldy přesilovku bez gólového efektu. V závěru třetiny byl nastřelen za domácí brankou Hynek. Šanci k vyrovnání odmítl v čase 19 : 25 Pilný R., když napálil tyč domácí svatyně.

Do druhé třetiny zranění nedovolilo pokračovat Hynkovi a jeho místo zaujal do té doby alternující Wajsar. V úvodu prostředního dějství se poměrně brzy měnil poměr sil na ledové ploše. V čase 22 : 24 přišel nedovolený zákrok Bezděka. Na ledovou plochu nastoupila 1. útočná eskadra a po ráně Matouše o 11 sek. déle se “hříšník” nedobrovolně vrátil zpět mezi mantinely – 2 : 0, asistovali Maršík a Škoda. Skóre se znovu měnilo v čase 28 : 23 po přesné ráně pod horní tyč ostříleného Matějíčka z levé strany – 2 : 1. Hosty kontaktní branka patřičně nabudila a využili slabší chvilky domácích k vyrovnání. Došlo k tomu přičiněním Bezděka, který si najel do osy a určil průběžné skóre – 2 : 2. Domácí vrátilo zpět do hry vyloučení Kloze v půli 33. min., přesilovka ještě branku nepřinesla. Skóre doznalo změn ve 39. min. a to hned dvakrát. Nejprve v čase 38 : 09 si Matouš úspěšnou dorážkou dovršil hattrick po nahrávce Kociána – 3 : 2. O 12 sek. se prosadil ranou nad pravé rameno Lequina Škoda, když využil nahrávek Matouše a Suka – 4 : 2.

Vstup do třetí třetiny se domácím vydařil, i když branka z úniku Kociána v půli 42. min. ještě nepadla. Přesně v půli 44. min. bylo na ledě příliš mnoho hráčů soupeře, následná přesilovka navýšení vedení Náchoda nepřinesla. Ve 47. min. se Kouba vyznamenal proti sólovému nájezdu Procházky. S blížícím se koncem základní hrací doby se hosté snažili alespoň o vyrovnání. V jejich snažení se jim všemožně snažili zabránit srdnatě bojující hráči Náchoda v čele s Koubou. V závěru se ještě bydžovský Stadion pokusil o hru bez brankáře, naštěstí již bez gólového efektu. Byli to naopak Náchodští, kteří v 60. min. Kociánem, kterému mohl Matouš vrátit gólovou nahrávku, pečetili zaslouženou výhru na konečných 5 : 2. Pak si již domácí mohli vychutnat radost se svými fans.

HC Náchod : Kouba, (Novotný) – Pelda, Suk, Štěpán, Ondruš, Novák, Vytlačil – Maršík, Matouš, Škoda, Kocián, Kubeček, Polej, Hynek, Wajsar, Vondřejc, Zeman

Stadion Nový Bydžov : Lequin, (Kubec) – Borovec, Matějíček, Bezděk, Dostál, Pilný J., Malý – Němec, Postolka, Procházka, Chára, Eis, Jebavý, Pilný R., Láska, Kloz

Branky a asistence : 13. Matouš (Novák), 23. Matouš (Maršík, Škoda), 39. Matouš (Kocián), 39. Škoda (Matouš, Suk), 60. Kocián (Matouš),

Zásahy : 44 : 24,

Vyloučení : 3 : 5, využití : 1 : 0,

Rozhodčí : Maštalíř – Runštuk, Hurei,

Václav PÁNEK trenér mužstva : “O tom, že má Bydžov velmi zkušený a kvalitní kádr se nemusíme vůbec bavit. Po celý zápas byli hokejově lepší, byli dobří na kotouči. My jsme je ale předčili bojovností a tím, že každý na ledě dělal co měl. Hráli jsme poctivý hokej a to rozhodlo. Musím kluky pochválit za předvedený výkon, odbojovali to a i když Bydžov jak jsem říkal, má rozhodně lepší kádr než my, tak dneska zvítězila bojovnost a touha po vítězství a za to klukům patří pochvala.”